• شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۵
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-56106
  • خبرنگار : 50038

راه‌اندازی میز خدمت در آموزش و پرورش ملایر

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر با بیان اینکه میز خدمت با هدف خدمت‌رسانی بیشتر و احترام به ارباب‌رجوع در آموزش و پرورش ملایر راه‌اندازی شد، گفت: با توجه به مراجعات زیاد به آموزش و پرورش و دستورالعمل دولت تدبیر و امید برای تکریم ارباب‌رجوع و تسریع امورات میز خدمت راه‌اندازی شد.

هادی سلگی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه افزود: البته در سنوات گذشته نیز میز خدمت در آموزش و پرورش وجود داشت اما در رویکرد جدید منسجم‌تر و با برنامه بهتری خدمات انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دستورالعملی از سوی رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی کشور برای ایجاد میز خدمت به منظور تکریم ارباب‌رجوع به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده همچنین این مهم مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب قرار گرفته و در فرمایشات امام راحل(ره) نیز مستتر است.

سلگی با تأکید بر اینکه تکریم ارباب‌رجوع به یک تکلیف قانونی تبدیل شده است، اظهار کرد: اقدامات خوبی در جهت رضایت ارباب‌رجوع و کاهش مدت زمان پاسخگویی به شکایات در حال انجام است اما همچنان با مدت زمان استاندارد و ایده‌آل فاصله داریم و باید برای رسیدن به این حد استاندارد تلاش بیشتر کنیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملایر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه دوره آموزشی تربیت‌بدنی پایه برای 600 نفر آموزگار ابتدایی ملایر برگزار می‌شود، گفت: تحرک و نشاط در مدارس دخترانه و افزایش توانمندی آموزگاران مدارس دخترانه از مهمترین اهداف این طرح است.

وی افزود: این دوره آموزشی 40 ساعته برای آموزگاران پایه به صورت تئوری و عملی در جهت بالا بردن اطلاعات آموزگاران در مباحث تربیت‌بدنی و توسعه و گسترش تربیت‌بدنی در مدارس  دخترانه شهریورماه برگزار می‌شود.

سلگی خاطرنشان کرد: در نهایت بر اساس دستورالعمل 4 نفر آموزگار تربیت‌بدنی انتخاب می‌شوند و پس از طی دوره آموزشی در استان، به عنوان مدرس دوره آموزشی 40 ساعت دوره آموزشی پایه را برای آموزگاران برگزار می‌کنند.