• سه‌شنبه / ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۷:۳۹
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-59588
  • خبرنگار : 50034

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان:

مصوبات سفر ریاست جمهوری تاکنون اجرایی نشده است

1452423927009_abdolvahed mirzazadeh-3-th3

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با اشاره به اینکه بخشی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان همدان تاکنون اجرایی نشده است، از معاون اول رئیس‌جمهور خواست دستور اجرایی شدن هرچه زودتر این مصوبات را صادر کند .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدعلی پورمختار در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان و هیأت اندیشه ورز جوان با حضور معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد: استان همدان در کشاورزی سرآمد است و اکثر مردم در کشاورزی و حرفه های وابسته به کشاورزی اشتغال دارند اما همچنان در این بخش دچار ضعف هستیم .

وی تصریح کرد: کمبود آب، مصرف بی رویه آب و عدم بهره وری در این بخش نشان دهنده نیاز به یک سند در این حوزه است .

وی با بیان اینکه آمایش سرزمینی در کشور دچار مشکل است، گفت: در استان زاهدان نیز مشکلات آمایش سرزمینی وجود دارد .

پورمختار با بیان اینکه استان همدان یک استان غیر صنعتی است، گفت: در حال حاضر قدم‌های اول را در بخش صنعت برمی‌داریم و بخشی از واحدهای صنعتی را افتتاح کردیم اما از وزارت صنعت انتظار داریم برای ظرفیت های موجود در استان قدم‌های بزرگتری برداشته شود .

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی استان همدان، افزود: در  بیمه محصولات کشاورزی استان، مشکلاتی وجود دارد و با وجود اینکه کشاورزان برای بیمه محصولات خود هزینه کرده اند اما صندوق بیمه حداقل خسارت وارد شده به آنها را تأمین کرده و کشاورزان تمایلی به بیمه محصولات خود ندارند .

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی منطبق بر هزینه تولید و تورم کشور باشد، تأکید کرد: اگر نرخ خرید تضمینی افزایش نیابد در سال‌های آینده شاهد کاهش کاشت و تولید چغندر قند در همدان خواهیم شد .