• پنجشنبه / ۳ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-62352
  • خبرنگار : 50038

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس:

طرح شفافیت آرای نمایندگان، ارتباط قوی بین وکیل و موکل مردم ایجاد می کند

طرح شفافیت آرای نمایندگان، ارتباط قوی بین وکیل و موکل مردم ایجاد می کند
دبیر کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: قانونگذاری و نظارت، دو تکلیف مهم نمایندگان مجلس است که باید قویتر و جدی تر در این مسیر حرکت کنیم و کمتر به کارهای فرعی که وظیفه مسئولان، بخشداران و فرمانداران است، بپردازیم.

حجت الاسلام احد آزادیخواه در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: مردم باید بدانند که نمایندگان آنها به چه طرح هایی رای می دهند، اگر طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس رأی می آورد، یک ارتباط قوی بین وکیل و موکل مردم ایجاد می شد که هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی معتقد است: سوال، استیضاح، تذکر شفاهی و کتبی و تحقیق و تفحص نمایندگان مجلس یک خدمت به مردم است و استفاده از ابزار نظارتی به معنای مخالفت با دولت و یا ممانعت از برنامه دولت نیست، بلکه می خواهیم با نگاه تعاملی جلو برویم.

آزادیخواه یادآورشد: در رابطه با ازدواج جوانان قانون تسهیل ازدواج جوانان از سال ۸۴ تا ۹۷ معطل مانده بود که در کمیسیون فرهنگی این قانون را پیگیری و به آئین نامه داخلی مجلس اضافه کردیم که اگر اجرایی شود، بسیاری از موانع سر راه ازدواج جوانان رفع می شود.

در حوزه راه سازی اکثر محورهای ملایر چهاربانده است

وی  در بخش دیگری از سخنانش گذری به شهرستان ملایر زد و گفت: در حوزه راهسازی اکثر محورهای ملایر چهاربانده است و ۹ کیلومتر از قطعه دوم محور ملایر به بروجرد در دست اجراست.

نماینده ملایر در خانه ملت با بیان اینکه محور حادثه خیز ملایر-آورزمان به نهاوند نیز با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۰ کیلومتر در حال اجراست، افزود: پروژه مهم و کلیدی راه آهن همدان- ملایر نیز به سرعت در حال انجام است و برای توسعه ملایر اثرگذار و زمینه رشد، بالندگی و اشتغال آفرینی زیادی دارد.

وی درباره تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف ملایر، به اخذ دو مرحله ۵۰ میلیارد ریالی برای بهسازی و آسفالت روستایی از ردیف اعتبارات ملی، اخذ ۱۶۰ میلیارد ریال یارانه کشمش و تزریق به باغداران ملایری، ثبت انگور ملایر در سازمان جهانی فائو، ثبت ملی منبت ملایر و ایجاد رقم سرشار گردش مالی در این شهرستان توسط نمایندگان ملایر اشاره کرد.

آزادیخواه ادامه داد: اخذ مجوز احداث بیمارستان خیرساز ۹۶ تختخوابی حاج حسن توکلی، احداث و تکمیل کلینیک تخصصی فخریه، احداث و تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع)، پیگیری و اخذ مجوز مرکز آنژیوگرافی، ساخت و بازسازی مراکز بهداشتی شهری و روستایی با ۱۰۲ میلیارد ریال اعتبار، صورت گرفت.

وی بیان کرد: با پیگیری نمایندگان ملایر مجوز بازسازی مراکز بهداشتی شهری و روستایی با ۱۰۲ میلیارد ریال اعتبار، مجوز دانشکده پیراپزشکی أخذ شد، همچنین امسال در حوزه اشتغال 2 واحد بزرگ فروسیلیس افتتاح و در طرح جدید شرکت معادن سرمک، ۱۰۰ نفر مشغول بکار شدند.

لزوم توسعه و تنوع ارقام انگور برای درآمد بیشتر باغداران

آزادیخواه با اشاره به اینکه در بخش کشاورزی به دنبال اجرای طرح فراز و توسعه تنوع رقم های انگور برای درآمد بیشتر باغداران و تجارت و اخذ ردیف بودجه مستقل برای پژوهشکده انگور و کشمش هستیم، گفت: ایجاد پژوهشکده انگور و کشمش در دانشگاه ملی ملایر و پژوهشکده مبل و منبت در دانشگاه آزاد نقش مهمی را در توسعه این شهرستان ایفا می کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: در حوزه ورزش نیز ورزشگاه 5 هزار نفری ملایر به زودی با حضور وزیر ورزش و جوانان آماده افتتاح است و تاکنون با رایزنی های مختلف توانستیم حدود ۴۰ خانه ورزش روستایی را در روستاهای فاقد امکانات و زیرساخت های ورزشی ایجاد کنیم.