• شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۱۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-62627
  • خبرنگار : 50038

رئیس اداره اوقاف ملایر خبر داد

توزیع ‏3 هزار بسته مهر تحصیلی در بین دانش‌آموزان نیازمند ملایر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از توزیع 3 هزار بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت ملایر با محوریت و همکاری آموزش و پرورش مناطق سه گانه شهرستان خبر داد و گفت: ارزش این بسته ها 500 میلیون تومان تخمین زده می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، پژمان جعفری شنبه 19 مرداد در جلسه هماهنگی توزیع بسته های مهر تحصیلی در فرمانداری ملایر، افزود: هزینه کرد برای تهیه این بسته ها در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و از محل نیات واقفین در حوزه مسائل آموزشی و فرهنگی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این بسته‌ها شامل کیف، دفتر، جامدادی، خودکار، مداد رنگی و ... بوده و در راستای حمایت از تولید ملی از محصولات داخلی و منطبق با ارزش های اسلامی به صورت یکپارچه توسط اوقاف و امور خیریه ملایر تهیه می شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز از مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان در زمینه اختصاص زمین لازم برای احداث شهر نمایشگاه مبل منبت در نزدیکی جاده سلامت خبر داد.

قدرت اله ولدی با بیان اینکه برای تحقق این امر و تملک زمین، نیازمند همکاری و مشارکت شرکت شهرک ها و شهرداری هستیم، افزود: در بحث توزیع بسته های مهر تحصیلی جلسه ای دیگر با حضور مسئولان آموزش و پرورش مناطق مختلف ملایر، کمیته امداد، بهزیستی و اوقاف به منظور احصاء آمار نهایی دانش آموزان نیازمند برگزار شود تا خارج از همپوشانی ادارات مختلف این بسته ها به دست نیازمندان واجدالشراط برسد.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز با بیان اینکه همواره تأکید داشتم باید از ظرفیت بالای اوقاف ملایر برای رشد و توسعه شهرستان بهره برد، گفت: در هفته گذشته 3 تن از مقامات ارشد سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به ملایر سفر کردند که این سفر برکات فراوانی برای شهرستان به همراه داشت.

حجت الاسلام احد آزادیخواه خاطرنشان کرد: در این سفر دستورات لازم برای استفاده از ظرفیت سازمان اوقاف کشور برای احداث پست برق در شهرک ولیعصر(عج) صادر شد همچنین سازمان اوقاف برای احداث یک واحد درمانی تخصصی در ملایر با رقم اعتباری مشخص اعلام آمادگی کرد.

وی با بیان اینکه برای واحدهای تولیدی و تجاری واقع در بلوار 32 متری شهید مطهری ملایر در زمینه اجاره بها و کاربری اوقافی مصوباتی داشتیم، گفت: مقرر شد در زمینه های تخفیف، تقسیط و تبدیل خدمات خوبی به مالکان و مستأجران ارائه شود.

آزادیخواه بیان کرد: همچنین سازمان اوقاف کشور در راستای رفع کمبود خوابگاه های دانشجویی در ملایر، مشارکت با سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه صنایع تبدیلی و مبل منبت، اعلام آمادگی کرد.