• سه‌شنبه / ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۲
  • دسته‌بندی: همدان
  • کد خبر: hamedan-63768
  • خبرنگار : 50038

برگزاری مسابقات 4 جانبه کشتی جام غدیر در ملایر

برگزاری مسابقات 4 جانبه کشتی جام غدیر در ملایر

شهردار ملایر گفت: به مناسبت فرارسیدن عید بزرگ غدیر خم، به همت شورای اسلامی شهر ، شهرداری و با همکاری هیئت کشتی ملایر، یک دوره مسابقات 4 جانبه کشتی با عنوان جام غدیر با حضور تیم های شهرداری ملایر، شهرستان بروجرد، شهرستان کرج و شهرستان اراک در خانه کشتی پهلوان مسعود مصطفی جوکار برگزار شد.


حسین بابائی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، در این رابطه با بیان اینکه در این مسابقات 80 کشتی گیر در رده های سنی جوانان و امید شرکت کردند و دیدارهای مختلف به مصاف رقبای خود رفتند، افزود: در این دوره از مسابقات که با حضور نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، مسعود مصطفی جوکار نایب قهرمان المپیک آتن 2004، یدالله کریمی رئیس هیئت مدیره مبل منبت ملایر، و ... برگزار شد، در رقابت های تیم به تیم، کشتی گیران تیم بروجرد به مقام قهرمانی دست یافتند.


وی با اشاره به اینکه تیم ملایر نیز که با مربیگری جلال لطیفی و مجید لطیفی میزبانی مسابقات را برعهده داشت، حائز مقام نایب قهرمانی شد و تیم کرج به مقام سوم بسنده کرد، گفت: در پایان جام اخلاق به تیم اراک تعلق گرفت و تیم های برتر میدان، جام های مراتب قهرمانی اول، دوم و سوم را دریافت کردند.


آغاز عملیات اجرایی ساماندهی سد معبر


شهردار ملایر در بخش دیگری از سخنانش به آغاز عملیات اجرایی ساماندهی سد معبر درخیابان شهید وفایی اشاره و اظهارکرد: با توجه به وضعیت نا مناسب پیاده رو ها ی خیابان شهید وفایی و استقرار تعداد زیادی از چرخ های طوافی در حاشیه میدان عارف و با عنایت به مزاحمت های ایجاد شده برای عابران، شهرداری ملایر با نصب بنر و اخطار به کسبه متخلف در این محور عملیات اجرایی طرح ساماندهی سد معبر در این خیابان را آغاز کرد.


بابائی افزود: در این طرح قرار است کلیه کسبه این خیابان نسب به جمع آوری اجناس مورد فروش خود از سطح پیاده روها اقدام  و از اشغال معابر خودداری کنند و کلیه چرخ های طوافی و دستفروشان نیز به بازار چه میوه و تره بار جدید واقع در میدان عارف منتقل شوند.


وی با بیان اینکه شهرداری در نظر دارد نسبت به رونق بخشیدن و زیباسازی این محوطه اقدام کند، ادامه داد: تعدادی از واحدهای صنفی این خیابان به علت عدم رعایت مقررات و ایجاد سد معبر پلمب شده اند.


بابائی گفت: از کلیه کسبه این خیابان تقاضا می شوند به منظور جلوگیری از هرگونه بی نظمی در این محور ودرراستای ایجاد رفاه و آسایش عابرین پیاده و سواره از اشغال معابر خودداری کرده و با مأموران شهرداری همکاری کنند.


برگزاری جشنواره مسابقات تابستانه محلات


شهردار ملایر همچنین از برگزاری جشنواره مسابقات تابستانه محلات ملایر خبر داد و افزود: به همت شهرداری، شورای اسلامی شهر ملایر و با همکاری هیئت های ورزشی مرتبط، جشنواره مسابقات محلات با اهداف ایجاد نشاط و شادی، غنی سازی اوقات فراغت، جذب نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به ورزش و رهایی از معضلات فضای مجازی، در رشته های کشتی، فوتبال، فوتسال، شطرنج، دو و میدانی، دوچرخه سواری، طناب زنی و طناب کشی برگزار می شود.   


بابائی ادامه داد: در سالجاری با توجه به محدودیت های مالی و امکاناتی به رشته های مذکور بسنده شده اما به شرط بهبود اوضاع مالی و امکاناتی در سال های آینده رشته های ورزشی دیگری نیز به این رشته ها افزوده می شود.


وی اظهارکرد: ورزشکاران و علاقه مندان شرکت کننده در مسابقات فوتبال تحت عنوان یک تیم با تعداد 12 نفر بازیکن، یک نفر مربی و یک نفر سرپرست و با لباس متحدالشکل می توانند برای ثبت نام، به هیئت فوتبال ملایر مراجعه کنند.


بابائی خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری هیئت روستایی و بازی های بومی محلی شهرستان ملایر مسابقات فوتبال رده های سنی پایه نونهالان و نوجوانان در زمین فوتبال استقلال ملایر برگزار می شود.


شهردار ملایر یادآورشد: به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، به همت شورای اسلامی شهر و شهرداری ملایر مراسم  تجلیل از این عزیزان در محل نماز خانه شهرداری برگزار شد و از 5 نفر آزادگان شهرستان به نیابت از 119 آزاده شهرستان ملایر تجلیل به عمل آمد.


بابائی آزادگان را مایه افتخار ملت و اسطوره صبر و مقاومت اعلام کرد و گفت: سختی های جسمی و روحی که آزادگان از دوران اسارت تاکنون درگیر آنها هستند، جبران ناپذیر است


وی با اشاره به اینکه وظیفه شهرداری و سایر نهادهاست که از این عزیزان تجلیل به عمل آوردند، افزود: تاکنون در مقابل این فداکاری ها هیچگونه خدمتی به آزادگان نکرده ایم و شرمنده آنها هستیم.


گفتنی است؛ در این مراسم از 5 نفر از آزادگان به نام های حاج احمد فراهانی، ارسلان عزیزی، عبدالله سوری، احمد حسنی و محمد نادعلی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تقدیر به عمل آمد.