• یکشنبه / ۲۴ تیر ۱۳۹۷ / ۲۲:۴۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: ilam-47504

استاندار ایلام:

اشتغال مانع گرایش جوانان به مواد مخدر می‌شود

استاندار ایلام گفت: یکی از عواملی که باعث روی آوردن جوانان و سایر اشخاص به مواد مخدر شده، مسئله اشتغال و بیکاری و نبودن درآمد خانواده‌هاست .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» روز یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: برای مبارزه با اعتیاد جوانان، فراهم کردن زمینه اشتغال برای جوانان و بالا بردن تولید در راستای اشتغال‌زایی آنان ضروری است .

وی تأکید کرد: ما باید مشکلات اشتغال جوانان را سروسامان دهیم و اگر همه مدیران همت به خرج دهند و قوی‌تر حرکت کنند می‌توانیم مشکلات و موانع پیش روی اشتغال جوانان را برطرف کنیم و در شرایط فعلی نیاز به مدیران تلاشگر و قوی و سرزنده داریم تا بتوانیم با مدیریت و خلاقیت آن‌ها موانع موجود را کنار بزنیم .

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه مدیران باید امیدوارانه پاسخگوی مشکلات مردم باشند و در این زمینه چاره‌ای جز قوی‌تر کردن اشتغال و تولید نداریم، گفت؛ البته ما در شرایط سخت‌تر از امروز قرارگرفته‌ایم و سربلند و پیروز شده‌ایم و امروز که از گذشته قوی‌تر هستیم قطعاً از موانع عبور خواهیم کرد .

سلیمانی همچنین به جایگاه استان ازنظر رتبه‌بندی استان‌ها درزمینهٔ مواد مخدر اشاره کرد و گفت: ما در رتبه‌های آخر کشوری هستیم و از این حیث نسبت به دیگر استان‌ها وضعیت بهتری داریم .

سلیمانی تصریح کرد: خود اعتیاد زمینه‌ساز مسائل و مشکلات دیگری مانند طلاق، بزهکاری و ناهنجاری‌های اجتماعی و ... می‌شود که تنها چاره و راه مبارزه با این پدیده شوم ایجاد اشتغال برای جوانان و هدایت آنان به سمت تولید و بهبود شرایط است .

وی افزود: با برگزاری جلسات مکرر اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و جلسات سرمایه‌گذاری با حل کردن مشکلات تولیدکنندگان و کارفرمایان تلاش خود در جهت ایجاد اشتغال مولد جوانان دوچندان کرده‌ایم .

وی از صداوسیما خواست که با تهیه برنامه‌های و فیلم و سریال آثار مخرب مواد مخدر را به خانواده‌ها نشان بدهند که این حرکت باعث می‌شوند که خانواده درزمینهٔ جلوگیری از اعتیاد فرزندانشان اطلاعات بیشتری داشته باشند .