• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۵
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: ilam-50194

طرح برخورد با کامیون‌های حامل اضافه تناژ در ایلام اجرا می‌شود

image_2019_8_18-8_23_4_57_hIN

رئیس پلیس راه استان ایلام  گفت : طرح برخورد با کامیون‌های حامل اضافه بار(اضافه تناژ) از امروز در دستور کار این پلیس قرار می گیرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «رضا همتی‌زاده» اظهار کرد: حمل بار اضافی خارج از ظرفیت تعیین شده  در کارت وسیله نقلیه علاوه بر خطر ناشی از بروز حوادث و تصادفات جاده ای موجب آسیب رساندن به راهها ، ابنیه و همچنین پلها می شوند .

وی افزود: علت اصلی و خرابی جاده ها، اضافه تناژ بالای کامیون هاست که بیشتر بارشان مصالح ساختمانی  شن و ماسه است و رانندگان آنها بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات حمل بار در جاده ها رفت و آمد می کنند .

  این مقام انتظامی خاطرنشان کرد :ترک های طولی و عرضی  و چاله چوله های فراوان از مهمترین نشانه های خرابی جاده ها به شمار می رود که زیر فشار های ناشی از بار اضافی بیش از حد خودروها پدید می آید و به فراوانی قابل مشاهده است .

وی گفت : نکته دیگر اینکه  فشار های ناشی از بارهای اضافی بر وسایل نقلیه باعث می شود که  قطعات خودرو  و اتصالات آن زودتر از موعد استاندارد دچار فرسودگی شده و باعث بروز نقص فنی   و در نتیجه  عامل وقوع تصادفات شود   .

همتی زاده تصریح کرد  : مام‌وران  پلیس راه استان از امروز در صورت مشاهده چنین خودروهایی بدون اغماض  پس از اعمال قانون ، راننده را جهت سیر مراحل قانونی به راهداری و حمل و نقل جاده ای معرفی خواهد کرد .