• یکشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۷
  • دسته‌بندی: ایلام
  • کد خبر: ilam-50244

استاندار ایلام:

ابلاغ 50 میلیارد ریال اعتبارات اجتماعی استان/ دستگاه‌های متولی با برنامه حرکت کنند

مواد مخدر

استاندار ایلام گفت: برای مبارزه با آسیب های اجتماعی بایست از همه ظرفیت ها استفاده کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام،  «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با حضور میرزایی نماینده استان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد در خصوص وضعیت زندان مرکزی ایلام اظهار کرد: 30 میلیارد ریال اعتبار برای انتقال زندان مرکزی ایلام اختصاص خواهیم داد .

وی با بیان اینکه این اعتبارات در 2 بخش تخصیص می یابد به این صورت که تا پایان شهریورماه 20 میلیارد ریال و 10 میلیارد ریال نیز به صورت دیون تا پایان سال پرداخت می‌شود، گفت: برای رفع مشکلات زیرساختی زندان جدید نیز نشستی با حضور دستگاه های خدمات‌رسان برگزار می‌شود .

استاندار ایلام تصریح کرد: ما به دنبال رفع معضلات اجتماعی هستیم که یکی از مهمترین آنها بحث اعتیاد و توزیع غیر قانونی داروهای مخدر، پذیرش معتادان و هماهنگی با دستگاه‌های متولی است .

سلیمانی تصریح کرد: امسال اعتبارات اجتماعی خوبی ابلاغ شده که بی‌سابقه است و باید نهادهایی که در این حوزه مسئولیت دارند با توجه بیشتر و برنامه ریزی اقدامات لازم را انجام دهند چرا که از لحاظ اعتبار هیچ مشکلی وجود ندارد .

وی گفت: علاوه بر اعتیاد مشکلات اجتماعی دیگری از جمله خودکشی، طلاق، دگرکشی و نزاع ها وجود دارد که با  اعتیاد و مواد مخدر در ارتباط است و در این راستا متولیان باید از ظرفیت همه دستگاه ها استفاده کرده و در بحث مبارزه با مواد مخدر اقدام بسیجی انجام شود .

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه ما در استان معضلات رو به رشدی داریم و باید اعتبارات مورد نیاز را جا به جا کنیم، گفت: 50 میلیارد ریال اعتبارات اجتماعی استان ابلاغ شده که از این میزان 34 میلیارد ریال سهم آموزش و پرورش، 15 میلیارد و 800 میلیون ریال بهزیستی، پنج میلیارد ریال سهم  فنی و حرفه ای و 12 میلیارد ریال سازمان های مردم نهاد است .

وی با بیان اینکه امسال 145 نفر از معتادان مشغول به کار و 245 نفر نیز تحت آموزش های منجر به کسب و کار  قرار گرفته است، اضافه کرد: سال گذشته 270 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به معتادان بهبود یافته پرداخت شده و امسال نیز 2 میلیارد و 350 میلیون ریال در این حوزه تسهیلات پرداخت شده است .