• جمعه / ۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۴۸
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-73364

مذاکره با دولتی که تعهد و صداقت ندارد بی معناست

مذاکره با دولتی که تعهد و صداقت ندارد بی معناست
امام جمعه آران و بیدگل گفت: آمریکایی‌ها دولتی دروغگو هستند که دستشان برای همه رو شده و مذاکره با چنین دولتی بی معنا و خطاست.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه آران و بیدگل، اظهار کرد: آمریکایی‌ها دچار کج فهمی بزرگی شده اند و توقع دارند همه در خدمت این زورگوی بد عهد باشند و فراموش کرده اند چه جنایاتی به خصوص در جریان مسائل عراق، لیبی و تشدید تحریم ها علیه ایران مرتکب شده اند.

وی افزود: امید بستن به چنین دولتی خیانت به مردم است و مذاکره با آنها چیزی جز وقت تلف کردن و نوکری آنها نیست، چیزی که آمریکائی ها دنبالش هستند خوی اربابی و سلطه در دنیاست و ما فریب این ریاکاری را نمی خوریم.

امام جمعه آران و بیدگل گفت: آنها آن قدر بد عهد بودند که حتی به پیمان منع گسترش سلاح های کشتار جمعی با شوروی سابق عمل نکردند و نشان دادند که قابل اتکا و اعتماد نیستند و در صورتی به تعهدشان پایبند هستند که منافع خودشان را تامین کنند.

وی به جدیدترین بد عهدی آمریکا اشاره و تصریح کرد: با ما هم که در جریان برجام حاضر به مذاکره شدند با پر رویی و جسارت نقض عهد کردند و از برجام خارج شدند، مذاکره در شرایط فعلی با آمریکا ظلم به مردم، خون شهدا و آرمان های امام (ره) و انقلاب است.

موسوی به سلطه جویی و زورگویی آمریکا اشاره کرد و گفت: چند روز قبل آمریکا از شورای حقوق بشر سازمان ملل خارج شد و نشان داد نقض عهد در خون این مستکبر جهانی ریشه دارد و باید بیش از پیش مراقب رفتارهای این دولت جنایتکار بین المللی باشیم .

وی خاطرنشان کرد: با این همه نقض عهد که عنوان شد و خیلی از موارد دیگر مذاکره با چنین دولتی معنا ندارد و این مذاکرات یعنی تسلیم نامه به رئیس جمهور آمریکا و اظهار ذلت و خواری در مقابل ظلم و این چیزی است که خلاف شرع و انسانیت در تمام ادیان و مذاهب دنیاست.


کد خبرنگار:  13094