• دوشنبه / ۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۱
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-73440

دانشگاه كاشان هوشمند می‌شود

دانشگاه كاشان هوشمند می‌شود
رئیس دانشگاه کاشان بابیان اینکه در حال حاضر سرویس‌دهی در دانشگاه‌ها با سیستم‌های سنتي قديمي ارائه می‌شود، گفت: آمارها نشان می‌دهد 91 درصد دانشجويان با تلفن همراه فعاليت می‌کنند و هر روز 150 مرتبه به موبايل خود مراجعه می‌کنند.

به گزارش ايسنا-منطقه اصفهان، عباس زراعت بابیان اینکه در حال حاضر سرویس‌دهی در دانشگاه‌ها با سیستم‌های سنتي قديمي ارائه می‌شود كه ناقص بوده و در شأن يك دانشگاه پيشرفته و اساتيد، دانشجويان و كاركنان نيست، افزود: آمارها نشان می‌دهد 91 درصد دانشجويان با تلفن همراه فعاليت می‌کنند و هرروز 150 مرتبه به موبايل خود مراجعه می‌کنند بنابراين زندگي الكترونيكي به‌صورت الزامات زندگي درآمده است و بايد به بهترين شكل از آن استفاده كرد.

وي با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه كاشان و شركت مبين ايران وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام (ره) در برقراري سیستم‌های يكپارچه دانشگاه هوشمند، اضافه کرد: به‌موجب اين تفاهم‌نامه مقررشده است ظرف مدت حداكثر 4 ماه شناسايي، طراحي و معماري كلان سكوي ارائه سرویس‌های يکپارچه دانشگاه هوشمند با رويكرد يكي از روش‌های Bot،Boo،Boot  اجرا و راهبري شود.

رئیس دانشگاه کاشان با شاره به اینکه در اين سيستم يك سیم‌کارت دانشجويي هوشمند با برند دانشگاه كاشان در اختيار دانشجو و همكاران قرار می‌گیرد تا تمام فعالیت‌های خود را با آن انجام دهند، اظهار کرد: اميدواريم اول مهر كه دانشجويان به دانشگاه مراجعه می‌کنند شاهد اتفاقات جديدي باشند و با دانشگاه متفاوت روبرو شوند.

زراعت ادامه داد: پرداخت يكپارچه الكترونيكي، انتقال و ميهماني، اخبار دانشگاه، مشاوره آنلاين، جزوات درسي، خریدوفروش، تبليغات و اصولاً تمام فعالیت‌ها قابل انجام به‌صورت الكترونيكي و با قيمت ارزان است و حتي می‌تواند براي اعضاي دانشگاه درآمدزايي داشته و تبديل به يك محيط کسب‌وکار شود ازجمله قابلیت‌های این سیستم است.

وي افزود: اين سيستم كه موجب توسعه دانش‌بنیان شده و لازمه يك دانشگاه مترقي است براي نخستين بار در دانشگاه كاشان به‌صورت پايلوت انجام می‌شود و زمينه تبديل اين دانشگاه به دانشگاه نسل چهارم است.

رئیس دانشگاه كاشان خاطرنشان کرد: در اين طرح تمامي سرویس‌های آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، رفاهي، اداري و … در قالب يك اپليكيشن جامع ارائه می‌شود و موجب چابكي، سرعت، كيفيت در فعالیت‌ها و بسياري تحولات ديگر می‌شود.