• پنجشنبه / ۱۴ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۶
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-73692

فقر یکی از دلایل گرایش افراد به اعتیاد است

فقر یکی از دلایل گرایش افراد به اعتیاد است
مدیر بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان اصفهان گفت: اکثر معتادین مرحله سم زدایی را به خوبی انجام می دهند اما مهم ادامه راه است که به دلیل سرزنش های اطرافیان، فرد دچار شکست می شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در گلپایگان، کیوان مختاری در همایش سبک زندگی سالم با گرایش پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: مسائل فردی، اجتماعی و خانوادگی از علل گرایش به اعتیاد است. با یک فرد معتاد آن گونه که صحیح است رفتار نمی کنیم. اکثر معتادین مرحله سم زدایی را به خوبی انجام می دهند؛ اما مهم ادامه راه است که به دلیل سرزنش های اطرافیان، فرد دچار شکست می شود.

وی ادامه داد: پیامدهای اعتیاد، جامعه فرد و خانواده را از نظر اقتصادی، اجتماعی و... در بر می گیرد. افرادی بودند که به دلیل اعتیاد فرزند خود را فروخته اند لذا در این حوزه می توان گفت که پیشگیری بهتر از درمان است.

مدیر بهداشت و درمان اداره کل زندان های استان اصفهان گفت: کمبود محبت در خانواده، تبعیض بین فرزندان، آزادی بی حد و یا محدود کردن بی حد فرزندان، رفاه بی حد اقتصادی در خانواده، فقر و نابسامانی های خانواده از دلایل خانوادگی گرایش افراد به مواد مخدر است.

مختاری خاطر نشان کرد: مشکلات روانی، کنجکاوی، ضعف اراده، فرار از زندگی تکراری، انگیزه های درمانی و شخصیت نابهنجار فرد از مهم ترین علل فردی گرایش به اعتیاد است.

کدخبرنگار:13083