• چهارشنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۰
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-82906

مبینی:

هدفم رسیدن به سکوهای آسیایی و جهانی در دو و میدانی است

1450011

قهرمان پرش طول جوانان ایران گفت: شکستن رکورد جوانان ایران گام اول و رسیدن به سکوهای جهانی امید و آرزوی آینده ورزشی من است.

ریحانه مبینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در آران و بیدگل، اظهار کرد: با تلاش و کمک‌مربی آران و بیدگل حسن بادپی در طول چند سال گذشته توانستم پله‌های ترقی را طی کنم و جایگاه فعلی را مدیون همراهی این مربی و تلاش اداره ورزش و جوانان و آقای فردنژاد که در حد توان ما را یاری کردند هستم.

وی افزود: از 11 سالگی به ورزش دو و میدانی علاقه‌مند شدم و پس از 4 تا 5 سال به صورت حرفه‌ای به رشته پرش طول پرداختم و با تمرین زیاد توانستم در مسابقات مختلف به مقام‌های برتر دست پیدا کنم و به عضویت تیم ملی درآیم .

قهرمان پرش طول جوانان ایران به هم‌زمانی ورزش و تحصیل و رابطه این دو اشاره کرد و گفت: علی‌رغم ذهنیت خیلی از مردم که ورزش را عامل دوری و بازدارندگی از تحصیل می‌دانند ورزش کردن در بسیاری از موارد به من کمک کرد تا با نشاط بیشتری به کسب علم بپردازم و ورزش را در کنار تحصیل تا مرز قهرمانی بین‌المللی ادامه دهم.

مبینی به مسابقات اخیر لیگ طلایی ایران اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی دو و میدانی بانوان که هفته قبل انجام شد، توانستم در ماده پرش طول با رکورد 5.95 متر رکورد ملی ایران را بشکنم و رکورد ورودی مسابقات بین‌المللی کازانف قزاقستان را به دست آورم.

وی ادامه داد: هدف اول من خدمت به کشورم در لباس ورزش و علم است، بنده دانشجوی سال اول دندانپزشکی دانشگاه اصفهان هستم و آرزو دارم  فرد مؤثری برای جامعه باشم و دل مردم را شاد کنم.

قهرمان دو و میدانی جوانان ایران گفت: نبود مربی خانم در رشته پرش طول و نبودن رقیب در این ماده از چالش‌های بنده برای ورزش است و با توجه به محدودیت کار با مربی آقا مشکلاتی در دوران بدنسازی داریم که قدری ما را رنج می‌دهد، نبودن رقیب هم به خستگی منجر می‌شود و سنجش درستی از توان  واقعی را نشان نمی‌دهد.

وی ادامه داد: دید سنتی به دختران، نبودن امکانات مناسب و استاندارد ورزشی، نداشتن باور دختران به اثرگذاری در اجتماع، کمبود مربی متخصص و فعال در حوزه بانوان و دیدگاه برخی افراد که دختر نباید در اجتماع حضور داشته باشد از چالش‌های نسل جوان است.

کد خبرنگار: 13094