• دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-84380

فرماندار اردستان:

نبود بنگاه‌های قوی و پایدار در اردستان به فرهنگ کار آسیب‌ زده است

نبود بنگاه‌های قوی و پایدار در اردستان به فرهنگ کار آسیب‌ زده است

فرماندار اردستان گفت: نبود بنگاه‌های قوی و پایدار در اردستان به فرهنگ کار در این منطقه آسیب‌ زده است که باید به سمت رفع آن تلاش شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در اردستان، حمیدرضا تأملی ظهر امروز(دوشنبه) در کارگاه آموزشی فرصت شغلی در مرکز آموزش فی و حرفه‌ای اردستان، اظهار کرد: برگزاری این همایش با تکه بر موضوع کارآفرینی و افزایش مهارت در اردستان اتفاق بسیار مبارکی است تا بتواند موضوع اشتغال در این شهرستان را بهبود بخشد.

وی با بیان اینکه با اطلاع از آخرین وضعیت سرمایه‌گذاری شده در اردستان به مردم می‌گویم که مشکل اشتغال اردستان در نهایت امسال و سال آینده به طور کامل برطرف می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از واحدهای صنعتی که بعضی از آن تا 80درصد پیشرفت فیزیکی دارد حتی ما برای تأمین نیروی کار مجبور می‌شویم به طرف شهرهای اطراف حرکت کنیم. آن موضوعی که مهم است فرهنگ کار در منطقه است که جونان منطقه به این حد برسند که موضوع کار را عار ندانند.

فرماندار اردستان با بیان اینکه امروز جوانان شهرستان اردستان بیکاری را باید برای خود یک عار بدانند گفت: فاصله گرفتن از فرهنگ تقاضا در بخش کارهای دولتی از دیگر موضوعاتی است که جوانان باید به آن توجه کنند.

تأملی با بیان اینکه در کل کشور حدود 2 و نیم میلیون کارمند داریم، تصریح کرد: حدود 80 میلیون نفر در کل کشور در محیط بیرونی شغل دولتی فعالیت دارند، ولی متأسفانه در اردستان به دلایل مختلفی که یکی از آن دلایل، نبود بنگاه‌های قوی و پایدار باشد به فرهنگ کار آسیب زده است که باید به سمت رفع آن تلاش شود.

وی با بیان اینکه دستگاه‌هایی که در بحث آموزش فعالیت می‌کنند امروز وظیفه دارند در موضوع پرورش نیروی ماهر تلاش مضاعفی داشته باشند، افزود: وظیفه این دستگاه‌ها تأمین نیروی ماهری است که واحدهای صنعتی موجود و در حال افتتاح آینده به آن نیاز دارند.

فرماندار اردستان تلاش همه مسئولان و اصحاب رسانه در فرهنگ‌سازی کار و اشتغال در شهرستان را مهم دانست و گفت: استفاده از تجربیات سایر افراد از نقاط مختلف استان و کشور در این خصوص مؤثر خواهد بود. امیدواریم بتوانیم با یک برنامه مشخص مسیر توسعه اردستان را توسعه دهیم.

کد خبرنگار: 13095