• دوشنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۷
  • دسته‌بندی: اصفهان
  • کد خبر: isfahan-84929

رئیس شورای شهر اردستان:

پرونده انتخاب شهردار اردستان به شورای حل اختلاف استان می‌رود

پرونده انتخاب شهردار اردستان به شورای حل اختلاف استان می‌رود

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان گفت: بعد از آنکه استانداری اصفهان گزینه شورای شهر اردستان برای شهرداری را قبول نکرد پرونده انتخاب شهردار به شورای حل اختلاف استان می‌رود.

علیرضا شریف زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: بعد از اینکه استانداری اصفهان گزینه شورای شهر اردستان برای شهرداری را قبول نکرد پرونده انتخاب شهردار به شورای حل اختلاف استان می‌رود.

وی با بیان اینکه شورای شهر گزینه خود برای شهرداری اردستان را به استانداری معرفی کرد و استانداری با توجه به ایرادات قانونی گزینه شورای شهر را نپذیرفت،  افزود: بعد از آن شورای شهر جلسه فوق العاده تشکیل داد و مجدد گزینه قبلی خود را به شورای حل اختلاف استان معرفی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردستان با بیان اینکه ایرادات استانداری شامل سابقه فعالیت اجرایی و مدرک تحصیلی مرتبط است، گفت: شورای شهر بر گزینه خود اصرار دارد و امیدواریم با اجرای این جلسه که روز شنبه هفته آینده برگزار می شود این موضوع برطرف شود. انتخاب سریعتر شهردار اردستان به‌طور قطع به سود مردم، اعضای شورای شهر و کارکنان شهرداری خواهد بود.

شریف زاده در خصوص برآورد شورای شهر درباره رای شورای حل اختلاف استان، خاطرنشان کرد: این امر بستگی به دفاعیات شورای شهر از گزینه خود دارد که تا چه اندازه بتواند نظر اعضا را همراه کند. با توجه به اهمیت موضوع انتخاب شهردار و اینکه این موضوع از وظایف اصلی شورای شهر است، بر این اساس اعضای این شورا باید این موضوع را در دستور کار جدی خود قرار بدهند.

به گزارش ایسنا؛ پس از حدود ۴۰ روز که شهر اردستان بدون شهردار بود، اعضای شورای شهر در تاریخ 16 مرداد ماه نادر یزدانبخش را به عنوان شهردار اردستان پیشنهاد و معرفی کرده بودند که با مخالف استانداری اصفهان روبرو شد.

کد خبرنگار: 13095