• یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۹:۵۸
  • دسته‌بندی: کرمان
  • کد خبر: kerman-61913
  • خبرنگار : 50186

در جلسه شورای شهر کرمان مطرح شد؛

از ارائه لایحه خلاف قانون شهرداری کرمان درباره قدرالسهم تا نامگذاری خیابانی به نام "سادات خوشرو"

از ارائه لایحه خلاف قانون شهرداری کرمان درباره قدرالسهم تا نامگذاری خیابانی به نام "سادات خوشرو"
نشست عمومی شورای شهر کرمان امروز 27 مردادماه در خانه شهر برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد فرشاد" رییس شورای شهر کرمان در این نشست با تبریک فرا رسیدن عید غدیر و با اشاره به حساسیت کار رسانه ها اظهار کرد: حساسیت کار خبرنگاری و اهمیت آن برکسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه کار خبرنگاری هم زحمت زیادی دارد، هم دانش لازم را می‌طلبد، هم ذوق و استعداد ذاتی نیاز دارد و کار هرکسی نیست تصریح کرد: خبرنگاران در عصر دیجیتال و سرعت می‌توانند در زمینه‌های مختلف از جمله اطلاع‌رسانی به مردم، دریافت مشکلات و پیشنهادات مردم و انتقال آن به مسئولین، تلاش در راه توسعه و ... بسیار موثر باشند.

رییس شورای شهر کرمان بیان کرد: شاید یکی از حرفه‌هایی که می تواند در توسعه‌ همه جانبه کشور اثر بگذارد حرفه خبرنگاری است و ما نیز در شورای شهر کرمان خبرنگاران را قبول داریم و معتقدیم فعالان این حرفه پیوسته باید در این عرصه حضور داشته باشند.

به گزارش ایسنا "علی خدادادی" رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان در این جلسه گفت: براساس ماده 101 قانون شهرداری ها، قطعات زمین کمتر از 500 متر از پرداخت قدرالسهم به شهرداری معاف هستند.

وی افزود: شهرداری کرمان در سال جاری لایحه ای داده که اراضی که قبلا سند گرفته اند، مشمول قانون 500 تا یک هزار متر شوند(و قدرالسهم بپردازند) که این خلاف قانون است و ما مخالف آن هستیم.

به گزارش ایسنا، مقرر شد این مسئله در کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر بررسی شود.

"فتح اله مویدی" عضو دیگر شورای شهر کرمان درباره این موضوع اظهار کرد: دریافت قدرالسهم در اراضی کمتر از 500 متر خلاف شرع و قانون است.

براساس این گزارش در این جلسه درباره تاسیس مرکز پژوهش های شورای شهر بحث، مصوبات کمیسیون ها تصویب نهایی و چند نامه رسیده به شورا رسیدگی و درباره آنها تصمیم گیری شد.

به گزارش ایسنا، "زهرا لری" رییس کمیسیون فرهنگی و بانوان شورای شهر کرمان نیز در این جلسه گفت: روند اجرای فرهنگسرای رسانه طولانی شده و درخواست داریم شهرداری این کار را زودتر پیگیری کند.

وی افزود: در کمیسیون فرهنگی مصوب شده که خیابان منشعب از ابن سینا به سمت خیابان شهید چمران به نام سادات خوشرو نامگذاری شود.(که این مسئله نیز در صحن شورا تصویب شد).