• سه‌شنبه / ۲۶ دی ۱۳۹۱ / ۰۹:۴۷
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-32936
  • خبرنگار : 50181

حال هفت گوزن زرد کرمانشاه خوب است

حال هفت گوزن زرد کرمانشاه خوب است

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: حال هفت گوزن زرد که در منطقه حفاظت شده قلاجه نگهداری می شوند خوب است و بعد از تکثیر و ازدیاد جمعیت در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی می شوند.

کاظم علی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: در حال حاضر هفت گوزن زرد در این منطقه نگهداری می شوند که دو راس آن ها ماده و پنج راس نر می باشند.

وی با اشاره به اینکه این هفت گوزن در زمینی به مساحت 10 هکتار نگهداری می شوند، ادامه داد: به دنبال توسعه این منطقه حفاظت شده تا بیش از 30 هکتار هستیم.

به گفته این مقام مسئول ازدیاد این نوع گوزن ممکن است تا چندین سال طول بکشد و به محض رسیدن به شرایط مطلوب رهاسازی خواهند شد.

علی زاده خاطرنشان کرد: قرار بود چند راس گوزن زرد دیگر از زیستگاه آن ها در دریاچه ارومیه  به کرمانشاه منتقل شوند که به دلیل شرایط بد دریاچه و خشکسالی امکان زنده گیری و انتقال آن ها تا بهبود وضعیت دریاچه ارومیه ممکن نیست.

معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به تنوع زیستی غنی در کرمانشاه، یادآور شد: در حال حاضر پنج منطقه حفظت شده در استان وجود دارد که گونه های نادر پستاندار از جمله کل، بز، قوچ، میش، آهو، شوکا و پرندگانی نظیر هوبره و دراج در این مناطق حفاظت می شوند.

وی افزود: در حال حاضر چهار منطقه تیراندازی ممنون نیز در استان وجود دارد.