• یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۲۲:۰۴
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-77702
  • خبرنگار : 50182

همه جلسه استعفای "شهردار" کرمانشاه

همه جلسه استعفای "شهردار" کرمانشاه
جلسه شورای شهر کرمانشاه امروز با دستور کار بررسی استعفای شهردار کرمانشاه برگزار شد و با رای گیری اعضا در این جلسه در نهایت با هفت رای با استعفای آرش رضایی موافقت شد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در ابتدای جلسه امروز(یکشنبه) شورای شهر کرمانشاه بعد از قرائت نامه استعفای شهردار، غلامرضا امیری یکی از اعضای شورا به نقل قول از شهردار کرمانشاه پرداخت که شهردار عنوان کرده به خاطر کسالت و برخی مشکلات امکان فعالیت در کسوت شهردار را ندارد.  

او گفت: آرش رضایی تاکید کرده که حتی اگر اکثریت شورا با استعفای او مخالفت کنند باز هم استعفا می‌دهد!  

در ادامه جلسه طیب حیدری یکی از اعضای شورا به عنوان مخالف استعفا در حمایت از شهردار کرمانشاه برآمد و عنوان کرد: نه تنها آرش رضایی بلکه هرکس در کسوت شهردار در بستر فعلی بخواهد کار کند، اوضاع تفاوتی نخواهد داشت.  

او گفت: در بستر تنش آلودی که طی دو سال وجود داشته هر شهردار بزرگ دیگری هم بود کاری از پیش نمی‌برد و باز هم دچار مشکلات و معضلات فعلی می‌شد.

 وی  افزود: مردم از تغییر و تحولات یک ساله و دو ساله شهرداری ناراحتند و انتظار دارند شهردار حداقل برای یک دوره چهار ساله ثبات داشته باشد.

 حیدری تاکید کرد: اگر صلاح شهر را می‌خواهیم نباید در عزل و نصب های شهرداری دخالت کنیم و انتقاد من به شهردار این است که اگر تحت فشار یک عضو شورا قرار داشت باید در صحن علنی آن را مطرح می‌کرد.

 حیدری گفت: من معتقدم باید بستر کار را فراهم کنیم تا شهردار بتواند کارهای عمرانی خوبی که شروع کرده را به سرانجام برساند.

 در ادامه ابراهیم مرادی عضو دیگر شورا در کسوت موافق استعفا، عدم تعامل شهردار با شورا را علت مخالفت خود با آرش رضایی عنوان کرد و افزود: شهردار هر کسی باشد باید با شورای شهر تعامل داشته باشد و باید بتواند خود را با نظرات و اندیشه های متفاوت اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم وفق دهد.

 مرادی تاکید کرد: برخلاف نظر برخی دوستان معتقدم شورا باید در امور شهرداری دخالت کند. ما به عنوان نماینده مردم باید ناظر بر امور شهرداری باشیم. اینکه مدیران هشت منطقه بصورت گردشی فقط جابجا می‌شوند و یا اینکه این مدیر می‌آید و آن می‌رود مهم نیست، مهم برای مردم این است که شهردار و شهرداری کار کند، حال هرکس مدیر باشد تفاوتی ندارد.

وی افزود: مردم کاری به مدیران ندارند، برای آنها جمع آوری زباله های انباشته کیهانشهر مهم است، برای آنها پیشبرد پروژه های عمرانی شهر است که اهمیت دارد.  

وی گفت: شهردار متخصص و با سواد و از جنس شورا است، اما در اوایل هم به خاطر ریش سفیدان شورای شهردار که تغییر شهردار را در ابتدای کار شورا به صلاح نمی‌دانستند ایشان(آرش رضایی) ابقا شدند، اما واقعا مردم کار می‌خواهند.  

رسول آزادی رییس شورای شهر کرمانشاه هم پیش از رای گیری اعضا در خصوص استعفای شهردار تاکید کرد که شهردار از همه اعضا خواسته با استعفای او موافقت کنند، وگرنه مجددا استعفا می‌دهد.

در پایان صحبت اعضا، رای گیری انجام شد و با غیبت سالار احمدزاده از مجموع 10 رای اعضا، در نهایت استعفای شهردار با هفت رای موافق، دو رای مخالف و یک رای ممتنع پذیرفته شد.

 همچنین در ادامه با رای تمامی اعضا حامد لعل بخش به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شد.