• پنجشنبه / ۲۸ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۸
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-77947

استاندار کرمانشاه:

باید برق ادارات و بانک‌های پرمصرف قطع شود

باید برق ادارات و بانک‌های پرمصرف قطع شود
 استاندار کرمانشاه گفت: دستگاه های دولتی باید پرچمدار صرفه جویی در زمینه کاهش مصرف برق باشند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست ستاد مدیریت بحران استان اظهار کرد: خاموشی های برق یک مشکل کشوری است و همه باید در زمینه صرفه جویی مصرف برق همراهی کنیم.

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی ادارات در زیمنه مصرف برق، گفت: اداره برق موظف است برق ادارات و بانکهایی که مصرف بیش از حد مجاز دارند را قطع کند.

بازوند افزود: برق صنایع نیز باید با اطلاع قبلی قطع شود تا تولید کنندگان بر اساس شرایط موجود به برنامه ریزی بپردازند.

وی همچنین به مشکل کمبود آب شرب اشاره کرد و گفت: باید با سرمایه گذاری مناسب، منابع ذخیره آب را توسعه دهیم تا شاهد ایجاد منابع آبی پایدار برای شهر کرمانشاه و دیگر شهرها باشیم.

وی افزود: تداوم قطع آب محلات پرجمعیتی کرمانشاه مانند بهار، خیام، ظفر و ... در برخی ساعات روز، می تواند تبدیل به یک معضل جدی برای شهر و شهروندان شود.

استاندار کرمانشاه به کمبود آب شرب برخی روستاها نیز اشاره کرد و گفت: بر اساس برآوردهای شرکت آب و فاضلاب روستایی، ۱۴۰ روستای استان نیازمند آبرسانی سیار هستند که با کمک فرمانداری ها و حوزه عمرانی راهکار مناسبی برای این موضوع اندیشیده می شود.

وی همچنین از دستگاه های مربوطه خواست نظارت کنند از آب شرب برای ساخت و ساز در مناطق زلزله زده و آبیاری فضای سبز استفاده نشود.

بازوند در ادامه با بیان اینکه منابع طبیعی و جنگل ها یک سرمایه ملی است، اظهار کرد: حفظ منابع طبیعی و جنگل ها نیازمند مشارکت جدی و گسترده دهیاری ها و گروه های مردم نهاد است.

وی افزود: اداراتی مانند منابع طبیعی و محیط زیست نباید تنها به منابع استانی بسنده کنند و لازم است با مراجعه به وزارتخانه ها از منابع ملی نیز بهره بگیرند.