• یکشنبه / ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۱
  • دسته‌بندی: کرمانشاه
  • کد خبر: kermanshah-83355
  • خبرنگار : 50180

فرماندار:

باید به بازگشایی مرز خسروی به عنوان یک فرصت برای کرمانشاه نگاه کنیم

باید به بازگشایی مرز خسروی به عنوان یک فرصت برای کرمانشاه نگاه کنیم
فرماندار کرمانشاه گفت: باید به بازگشایی مرز خسروی به عنوان یک فرصت برای شهرستان نگاه کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فضل الله رنجبر در جلسه امور بانوان شهرستان کرمانشاه که امروز(20 مرداد) در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به احتمال بازگشایی مرز خسروی در اربعین پیش رو اظهار کرد: کرمانشاه از دیرباز مسیر تردد زوار عتبات عالیات بوده و باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم تا در صورت بازگشایی مرز خسروی نهایت استفاده را برای توسعه شهرستان ببریم.

وی گفت: اگر مرز خسروی برای تردد زوار عتبات عالیات باز شود جمعیت زیادی از زوار مسیر کرمانشاه و مرز خسروی را برای تردد به عتبات عالیات انتخاب خواهند کرد که این موضوع ماندگاری زوار در کرمانشاه و خرید سوغاتی از سوی  آنها را به همراه خواهد داشت که می تواند فرصت خوبی برای اشتغالزایی در شهرستان کرمانشاه باشد.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت برپایی نمایشگاه هایی برای عرضه سوغاتی برای زوار در مسیر ترد آنها به ویژه در نزدیکی موکب ها، اضافه کرد: باید برای عرضه صنایع دستی بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار در این نمایشگاه ها برنامه ریزی شود.

رنجبر اضافه کرد: در شهرستان کرمانشاه باید آمادگی بیشتری برای حضور زوار عتبات عالیات به ویژه در اربعین داشته باشیم.

 وی در ادامه اشاره ای هم به ضرورت حل مشکلات بانوان داشت و افزود: بانوان نیمی از جامعه را شامل می شوند و این مسئله ضرورت تلاش برای رفع مشکلات آنان را نشان می دهد.