• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۳۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-50492
  • خبرنگار : 50169

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان:

لغو قرارداد خدمات درمانی در کیش صحت ندارد/راه‌اندازی MRI بیمارستان خلیج‌فارس تا پایان سالجاری

لغو قرارداد خدمات درمانی در کیش صحت ندارد/راه‌اندازی MRI بیمارستان خلیج‌فارس تا پایان سالجاری

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان در خردادماه امسال نیز مبلغ 75 میلیارد تومان به‌عنوان سود سهام پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس را دریافت و توانستیم مبلغ 56 میلیارد تومان بدهی‌مان به مراکز دانشگاه علوم پزشکی در استان هرمزگان را تسویه کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، دکتر مریم امیری صبح امروز در نشستی خبری با بیان اینکه خدمات درمانی در دو بخش مستیم و غیرمستقیم صورت می‌پذیرد، افزود: بالغ‌بر ۷۰۵ مرکز به‌صورت غیرمستقیم و بالغ‌بر ۹ مرکز نیز به صوت مستقیم در استان هرمزگان ارائه خدمات می‌کنند.

مریم امیری تعداد بستری‌شدگان این سازمان را بالغ‌بر شش هزار و 271 نفر خواند و تصریح کرد: بالغ‌بر ۳۶۴ هزار و ۹۳۷ نفر درمجموع به‌صورت سرپایی و بستری به مراکز درمان تأمین اجتماعی استان مراجعه کرده‌اند.

وی بازسازی فضای اداری، درمانی و رفاهی تأمین اجتماعی قشم، راه‌اندازی ۲۹ تخت بستری جدید در بیمارستان خلیج‌فارس، راه‌اندازی واحد MRI در بیمارستان خلیج‌فارس،راه‌اندازی ماموگرافی در بیمارستان خلیج‌فارس، بازسازی اتاق‌های ایزوله در بیمارستان خلیج‌فارس و تکمیل ساخت انبار دارویی در بیمارستان خلیج‌فارس را از اهم اقدامات مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در سال ۹۷ خواند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان راه‌اندازی مرکز درمانی در شهرستان کیش، خرید ساختمان جهت رسیدگی به اسناد پزشکی، اخذ مجوز ساخت مجموعه ورزشی در بیمارستان خلیج‌فارس را از اهم اقدامات در درست پیگیری مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در سال ۹۷ ذکر کرد.

امیری با اشاره به پرداخت مطالبات بیمارستان جزیره کیش از تداوم خدمات در این بیمارستان خبر داد و شایعات مبنی بر لغو قرارداد این سازمان با بیمارستان کیش را تکذیب کرد و افزود: به‌هیچ‌وجه صحبت‌های صورت گرفته در خصوص لغو قرارداد نیز صحت ندارد.

وی با بیان اینکه در خردادماه امسال نیز مبلغ 75 میلیارد تومان به‌عنوان سود سهام پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس را دریافت و توانستیم مبلغ 56 میلیارد تومان از مجموع 86 میلیارد تومان بدهی‌مان به مراکز دانشگاه علوم پزشکی در استان هرمزگان را تسویه کنیم.

امیری ادامه داد: همچنین بدهی‌هایمان تا بهمن‌ماه سال 96 به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز درمانی استان هرمزگان تسویه شده است.

|

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به اینکه داروخانه‌های سطح استان تا تیرماه 96 بدهی‌شان نیز تسویه شده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 15 تخت VIP به ظرفیت تخت‌های بیمارستان خلیج‌فارس بندرعباس اضافه شد.

وی با بیان این اینکه از زمان تعطیلی بیمارستان شریعتی بندرعباس بار پذیرش این بیمارستان که ویژه زنان بود بر دوش بیمارستان خلیج‌فارس قرار گرفت، اضافه کرد: در این مدت از بیمارستان شریعتی بندرعباس انتقال تختی صورت نگرفته است.

امیری با تأکید بر اینکه قرارداد خرید دستگاه MRI منعقدشده و اعتبار 75 میلیارد ریالی برای آن دیده‌شده است، اظهار کرد: امیدوارم نوسانات ارزی در این راه مخل نبوده و این اعتبار دیده‌شده، کافی باشد و تا پایان سال جاری شاهد راه‌اندازی دستگاه MRI بیمارستان خلیج‌فارس باشیم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به اینکه 7 اتاق ایزوله با بهترین امکانات در بیمارستان خلیج‌فارس نیز تجهیز شده است، اضافه کرد: یکی از بهترین مراکز تصویربرداری را نیز در بیمارستان خلیج‌فارس در اختیار داریم و در صورت موافقت و صدور مجوز آزمون استخدامی، شاهد فعال کردن 25 تخت دیگر در بیمارستان خلیج‌فارس خواهیم بود.

وی در پایان گفت: در فکر اجرایی کردن راه‌اندازی اورژانس هوایی و دریایی هستیم اما در حال حاضر برنامه‌ای برای عملیاتی کردن آن نداریم و در پی مجهز کردن تمامی مراکز درمانی سطح استان به آمبولانس هستیم که در حال حاضر به‌جز قشم تمامی مراکز به آمبولانس مجهز هستند.