• جمعه / ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۷
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-54250
  • خبرنگار : 50173

شهردار بندرعباس:

تیم فوتبال شهرداری بندرعباس یک سرمایه بزرگ اجتماعی است/گردشگری، مهم‌ترین عامل توسعه و پیشرفت بندرعباس است

57543369

شهردار بندرعباس گفت: بودجه سال آینده برش یک ساله ای از برنامه پنج ساله توسعه شهر است که در راستای آن ایجاد شهر رقابت پذیر و پایدار مدنظر قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، عباس امینی زاده در یکصد و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر که با دستور کار بررسی و تصویب لایحه پیشنهادی بودجه سال ۹۸ برگزار شد، اظهار کرد: بودجه سال آینده با برنامه و هدف کلی پیشنهاد شده که در آن اهداف و برنامه های جزئی تری مد نظر قرار دارد.

وی افزود: مهمترین موضوعی که طی سال های اخیر مدنظر قرار داشته، توسعه متوازن محلات به لحاظ فرهنگی، اجتماعی، فیزیکی و کالبدی بوده است. شهردار بندرعباس عنوان کرد: بازگشایی ۲۷ خیابان جدید در محلات قدیمی، ساخت ۴۵ زمین ورزشی، ساخت فرهنگسرا، پارک ها و بوستان‌ها، پارک های بانوان، سالن های ورزشی و غیره و خصوص توسعه ساحل به عنوان هویت اصلی شهر در دستور کار قرار داشته است.

امینی زاده خاطرنشان کرد: همچنین نسبت به اتمام پروژه های نیمه تمام در بودجه سال آینده توجه ویژه شده، که این پروژه ها صرفا در حوزه عمرانی نبوده و نگاه فرهنگی، اجتماعی و هنری نیز بر آن حاکم است.

این مقام مسوول تاکید کرد: ایجاد فرهنگسرا، زمین ورزشی، سالن و سایر زیرساخت های اوقات فراغت در شهر و همچنین نیازهای فرهنگی و اجتماعی نیز در بودجه ۹۸ لحاظ شده، زیرا بدون افق و دوراندیشی نمی‌توان نسبت به آینده شهر امیدوار بود.

وی بیان کرد: بودجه سال آینده برش یک ساله ای از برنامه پنج ساله توسعه شهر است که در راستای آن ایجاد شهر رقابت پذیر و پایدار مدنظر قرار دارد.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی درون زا می‌تواند عامل نجات بخش اقتصاد کشور باشد، گفت: گردشگری، می تواند مهم‌ترین عامل توسعه و پیشرفت بندرعباس باشد، چرا که تمام دنیا از الگوی اقتصاد حوزه گردشگری استفاده کرده و موفقیت های قابل توجهی که در آن به دست آورده اند و ما نیز باید به همین سمت پیش برویم.

این مقام مسئول گفت: به عنوان مثال، از زمانی که توسعه ساحل بندرعباس طی دو سه سال اخیر در اولویت قرار گرفت، تعداد قابل توجهی مشاغل خرد مرتبط با گردشگری ایجاد شده که باعث پویایی شهر و رونق اقتصاد خانواده ها شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: متأسفانه بندرعباس نیازمند یک بوستان بزرگ در شهر است که زمین آن مشخص شده و امیدواریم در سال آینده با حضور سرمایه‌گذار عملیات اجرایی آن آغاز شود.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: علاوه بر این بوستان و پروژه شهربازی، پارک های موضوعی دیگر نیز مد نظر قرار دارد که می توان به پروژه باغ ایرانی اشاره کرد.

این مقام مسئول در انتهای سخنانش نیز پیرامون مسئله تیمداری حرفه ای شهرداری بندرعباس اظهار کرد: تیم فوتبال شهرداری بندرعباس مانند بسیاری دیگر از تیم هایی که شهرداری‌های سراسر کشور مالک و اداره کننده آن‌ها هستند به عنوان یک سرمایه بزرگ اجتماعی و خواسته مردم تلقی شده که امیدواریم با توجه بیشتر به موفقیت‌های مدنظر دست یابد.