• شنبه / ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۴۲
  • دسته‌بندی: هرمزگان
  • کد خبر: khalijefars-56268
  • خبرنگار : 50169

رئیس سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس:

خودروهای فرسوده بزرگ‌ترین مشکل ناوگان تاکسیرانی

خودروهای فرسوده بزرگ‌ترین مشکل ناوگان تاکسیرانی

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، وجود خودروهای فرسوده  در ناوگان تاکسیرانی را ازجمله مشکلات بزرگ این ناوگان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سعید حسینی پور با اشاره به اینکه تعداد تاکسی‌های فرسوده در شهر بندرعباس در حال افزایش است، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات در حوزه تاکسیرانی، تبدیل خودروهای فرسوده به نو است.

وی افزود: شرایط خاص آب و هوایی بندرعباس به‌تنهایی نقش مؤثری در تسریع روند فرسودگی تاکسی‌ها دارد، بنابراین تاکسی‌ها با توجه به استهلاک بالایی که نسبت به دیگر خودروها دارند، باید طی بازه زمانی کمتری تعویض و نوسازی شوند.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت خودرو بسیاری از تاکسیرانان توانایی خرید خودرو نو را به‌صورت نقد ندارند و نیازمند تسهیلاتی با سود کم و قسط‌بندی بلندمدت هستند.

وی با تأکید بر اینکه ناوگان تاکسیرانی نیازمند حمایت‌هایی از سوی دولت است، خاطرنشان کرد: اگر نقدینگی و اعتبار بیشتری به این سازمان تعلق بگیرد و نگاه مسئولین بالادست تقویت شود، بدون شک شاهد بهتر شدن وضعیت کنونی خواهیم بود.

رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه این شهر قطب اقتصاد کشور بوده و مردم شریف و زحمتکش آن شایستگی بهترین امکانات رفاهی را دارند، ابراز کرد: مردم این شهر نیاز دارند از خدمات با کیفیت شهری استفاده کنند و قطعاً با توجه به مقرون‌به‌صرفه بودن حمل‌ونقل عمومی و با بالا رفتن سطح کیفیت این خدمات، شهروندان بیشتر از پیش از خدمات بهره‌مند می‌شوند و قطعاً به پایین آمدن حجم ترافیک شهر کمک شایانی می‌شود.