• یکشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۲۰
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-109825

«هتل قو» را دریابید!

«هتل قو» را دریابید!
مدیر روابط عمومی هتل قو در اهواز از فروریختن سقف بالکن شمالی این هتل خبر داد. 
  
وحید دیلمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا ـ منطقه خوزستان، در این خصوص اظهار کرد: سقف بالکن شمالی این بنا بر اثر باران‌های گذشته سنگین شده و باعث فروریختن این قسمت شد. 
  
وی افزود: این فروریختگی‌ بیشتر شبیه به از هم پاشیدن بنا است. همچنین پوسته پنجره غربی هتل قو نیز اخیرا فروریخته است. 
  
دیلمی خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی خوزستان منتظر طرح‌هایی در خصوص مرمت و احیای بنا از سوی ما برای اقدامات لازم بود. ما نیز این طرح‌ها را به مدیر کل میراث فرهنگی استان ابلاغ کرده‌ایم ولی تا به الان هیچ اقدامی صورت نگرفته است و منتظر اجازه از سوی میراث فرهنگی هستیم تا بتوانیم اقدامات ضروری درباره مرمت و بازسازی بنا را انجام دهیم. 
  
مدیر روابط عمومی هتل قو یادآوری کرد: بدون اجازه اداره کل میراث فرهنگی هیچ گونه حق و اجازه‌ای در زمینه مرمت و بازسازی هتل نداریم. البته تاحدی برای حفاظت از بنا اقداماتی انجام داده‌ایم. 
  
او بیان کرد: چند سال پیش اقداماتی در خصوص بازسازی بنا انجام شد که این اقدام نیز باعث فروریختن یکی از دیوارها و آسیب‌رسانی به خانه یکی از ساکنان همجوار بنا شد. اداره کل میراث فرهنگی هم در خصوص اقدام بدون اجازه ما شکایت کرد و تمامی حقوق مرمتی را از ما گرفت.

هتل قو مربوط به اواخر دوره قاجار و در اهواز، جاده ساحلی، خیابان خسروی واقع شده  است.  این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شماره ثبت ۳۳۵۴ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.