• چهارشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۲
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-121052
  • خبرنگار : 50225

/هفته ازدواج/

محبت و مودت، رمز موفقیت پیوند ازدواج

محبت و مودت، رمز موفقیت پیوند ازدواج
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: محبت و مودت باعث تشکیل و استمرار پیوند خانواده‌ها می‌شود و اگر رشته محبت قطع شود هیچ تضمینی برای حفظ کانون خانواده نمی‌ماند و مهم‌ترین عاملی که محبت و مودت را ایجاد می‌کند، عقیده و اخلاق است.

آیت‌الله محسن حیدری در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: برای ازدواج دو نوع معیار اصلی و فرعی باید در نظر گرفته شود. مقصود از معیارهای اصلی معیارهایی است که اگر رعایت نشوند، کانون خانواده از هم می‌پاشد مانند دین‌داری و اخلاق فردی و اخلاق اجتماعی. معیارهای فرعی هم معیارهایی هستند که مربوط به ظاهر، مال، موقعیت و شغل است.

وی افزود: همچنین هماهنگی و تناسب فرهنگی بین خانواده‌ها باید به عنوان یک معیار فرعی لحاظ شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: افق دید، افق اخلاق و افق فرهنگ دختر و پسر باید به هم نزدیک باشد و در این شرایط است که موفقیت ازدواج بیشتر می‌شود.

آیت‌الله حیدری بیان کرد: چنانچه محبت و مودت بین دختر و پسر برقرار باشد، این مسائل مخصوصا معیارهای فرعی قابل حل است. محبت می‌تواند به عنوان عامل اصلی پیوند بین زن و شوهر باشد و در قرآن کریم هم به بحث محبت و مودت فوق‌العاده تصریح شده است.

وی تصریح کرد: محبت و مودت باعث تشکیل و استمرار پیوند خانواده‌ها می‌شود و اگر رشته محبت قطع شود هیچ تضمینی برای حفظ کانون خانواده نمی‌ماند و مهم‌ترین عاملی که محبت و مودت را ایجاد می‌کند، عقیده و اخلاق است.