• چهارشنبه / ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۶
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-121353
  • خبرنگار : 50226

رئیس حوزه علمیه اهواز تاکید کرد:

ترحم به ستون پنجم دشمن، درست نیست

ترحم به ستون پنجم دشمن، درست نیست
رئیس حوزه علمیه اهواز با بیان اینکه وضعیت کشور در شرایط متلاطمی است، گفت: خیلی از حرف‌ها را نمی‌شود با تبسم و به نرمی گفت و شرایط بحران را نمی‌توان چنین اداره کرد؛ اینکه کسی در چنین شرایطی بخواهد ستون پنجم دشمن شود، دیگر ترحم به چنین شخصی درست نیست.

به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، آیت‌الله محمدعلی موسوی جزایری در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری خوزستان که امروز (30 مردادماه) در اهواز برگزار شد، با اشاره به انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد: این انتخاب، انتخابی بجا و حکیمانه و تصمیمی پسندیده بود که به صلاح و مصلحت کشور است. در حال حاضر وضعیت کشور ما متلاطم است. خیلی از حرف‌ها را نمی‌شود با تبسم و به نرمی گفت و شرایط بحران را نمی‌توان چنین اداره کرد. عدل علی(ع) نیز همین است.

وی افزود: در این شرایط، مفسدین اقتصادی وجود دارند و دشمنان نیز تلاش می‌کنند از این راه ما را از پا در بیاورند، البته دستگاه قضایی قاطعانه و با عزم راسخ در میدان حضور دارد. شرایط امروز، شرایط جنگ است. به صراحت اعلام کرده‌ایم که جنگ، جنگ اقتصادی است. اینکه کسی در چنین شرایطی بخواهد ستون پنجم دشمن شود، دیگر ترحم به چنین شخصی درست نیست.

رئیس حوزه علمیه اهواز گفت: نام علی(ع) با خاطره و یاد عدالت عجین است. حکومت عدل علی(ع) در همه جای دنیا مطرح است. شخصیت علی(ع) همه جا به زهد، عبادت، علم و ... گره خورده است اما شاخصه عمده آن، همان عدل علی(ع) است و این مساله با شما قضات و دستگاه قضایی ارتباط تنگاتنگی دارد. در نامه امام علی(ع) به مالک گفته شده که خائن و تنبل نباید در نظر مسئولان با بقیه مساوی باشند. اگر چنین باشد، خدمتگزاران دلسرد می‌شوند و این افراد بدکاره یا بی‌کاره نیز فکر می‌کنند که تاکنون کسی به خاطر کار نکردن با مشکلی مواجه نشده است در حالی که این کم‌کاری، خود یک خیانت است.

آیت‌الله موسوی جزایری افزود: در این دوره ده ساله که آقای افشارنیا رئیس کل دادگستری خوزستان بود، با تدبیر و پیگیری‌های مجدانه و برخوردهای قاطعانه توانست کلاس امنیت استان را بالا بیاورد. در گذشته وضعیت امنیت استان نمره پایینی داشت. در شرایطی که بعد از پایان جنگ بود، وضعیت امنیت مرحله به مرحله بهبود پیدا کرد، تا 10 سال پیش که دستگاه قضایی فعال‌تر شد و کیفیت و کمیت کار قاضی‌ها و پیگیری‌ها بهتر شد.

وی گفت: افراد زیادی به ما مراجعه می‌کردند و مظلوم‌نمایی می‌کردند. ما هم آنها را به قوه قضاییه ارجاع می‌دادیم. من با هیچ یک از قاضی‌ها به طور مستقیم تماس نگرفتم. من با خود آقای افشارنیا به عنوان ریاست دستگاه در ارتباط بودم. وقتی به ما گزارشی می‌شد و ما هم درخواست بررسی می‌دادیم، آقای افشارنیا مشتاقانه می‌پذیرفتند. درخواست ما تنها برای بررسی بود که در بسیاری از موارد نیز موجب رضایت خاطر شده است.