• یکشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۰ / ۱۵:۰۱
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-16917
  • خبرنگار : 50400

صبح امروز در زندان كارون اهواز؛

6 مجرم به دار مجازات آويخته شدند

6 مجرم به دار مجازات آويخته شدند

سرپرست روابط عمومي دادگستري خوزستان از اعدام 6 مجرم در زندان كارون اهواز خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار اجتماعي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)_منطقه خوزستان_حجت‌الاسلام و المسلمين عبدالحميد امانت در نشستي خبري كه امروز(يكشنبه، 13 شهريورماه) برگزار شد، اظهار كرد: حكم اعدام سه مجرم به نام‌هاي "م،ط"، "ط، ت" و "م،چ" صبح امروز در اهواز اجرايي شد. اين سه مجرم به استناد مواد 108 و 110 قانون مجازات اسلامي، به دليل ارتكاب به اعمال منكر و خلاف شرع از سوي شعبه 17 دادگاه كيفري اهواز به اعدام محكوم شدند.

 

وي افزود: اين سه‌نفر علاوه بر ارتكاب به اعمال ناپسند، مرتكب اعمال ديگري مانند آدم‌ربايي و سرقت مقرون به آزار هم شده بودند. حكم اعدام اين افراد از سوي شعبه 14 ديوان عالي كشور مورد تائيد قرار گرفته و صبح امروز اجرايي شد.

 

امانت تصريح كرد: همچنين يك قاچاقچي مواد مخدر به نام "ع،ح" به دليل حمل و نگهداري 6 كيلوگرم و 309 گرم هروئين از سوي شعبه اول دادگاه كيفري اهواز به اعدام محكوم شد؛ اين راي از سوي دادستان كل كشور مورد تائيد قرار گرفت و صبح امروز در اهواز اجرا شد.

 

سرپرست روابط عمومي دادگستري‌ خوزستان خاطرنشان كرد: همچنين دو نفر مجرم به نام‌هاي "ج،ن" و "الف.ش" به اتهام ارتكاب عمل نامشروع تجاوز به عنف و سرقت در يكي از شهرستان‌هاي استان، امروز در زندان كارون اهواز اعدام شدند؛ حكم اعدام اين دو تن هم از سوي شعبه 17 دادگاه كيفري خوزستان صادر و توسط شعبه 15 ديوان عالي كشور مورد تاييد قرار گرفت.

 

وي ادامه داد: طبق اعترافات، اين 2 نفر نقشه سرقت از منزل شاكي را شب قبل از حادثه كشيده بودند و در شب حادثه با پوشاندن صورت خود وارد منزل شاكي شده‌اند و با يك فندك شبيه به اسلحه مرد صاحب خانه را تهديد كرده و دست‌هاي او را بسته‌اند. پس از زنداني كردند مرد صاحب خانه در يكي از اتاق‌ها و پس از ارتكاب تجاوز به عنف، مقداري طلا و پول از آن منزل سرقت كرده‌اند. طبق ماده 82، 63 و 105 قانون مجازات اسلامي، حكم اعدام آن‌ها صادر شد.

 

امانت هشدار داد: تبه‌كاران، اراذل و اوباش و متجاوزان به حقوق مردم از راهي كه انتخاب كرده و در آن قرار دارند بازگردند و توبه كنند، در غير اين‌صورت قوه قضاييه و دادگستري خوزستان در مبارزه با اين افراد كوتاه نمي‌آيد.

 

وي همچنين تاكيد كرد: دادگاه رسيدگي به پرونده قتل يك پدر و فرزند هفت ساله‌اش به وسيله اسلحه دست‌ساز، در روز 21 شهريورماه در شعبه 16 دادگاه كيفري برگزار مي‌شود.