• شنبه / ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ / ۱۰:۲۶
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-50976

كاظم الساهر كتاب‌های عبدالنبی قيم را می‌خواند

كاظم الساهر كتاب‌های عبدالنبی قيم را می‌خواند

عبدالنبی قيم، فرهنگ‌نویس، پژوهش‌گر و نويسنده خوزستانی، دو عنوان از كتاب‌هايش را به کاظم الساهر، خواننده مشهور جهان عرب اهدا كرد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ عبدالنبی قیم، ، نسخه‌ای از چاپ دهم فرهنگ معاصر عربی - فارسی و همچنین ترجمه کتاب عربی پانصد سال تاریخ خوزستان را به کاظم الساهر، خواننده عراقی، هدیه داد.

 

این هدایا در حاشیه برنامه   The voice یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیونی در خاورمیانه داده شد. این برنامه همه ساله در بیروت برای انتخاب بهترین صدا برگزار می‌شود که در آخرین برنامه‌ای که اجرا شد بیش از 100 میلیون مخاطب داشت.

 

کاظم الساهر از جمله خوانندگان برجسته عراقی در جهان عرب به شمار می‌رود. او در خواندن اشعار نزار قبانی (شاعر سوری) شهرت دارد و گفته می‌شود نزار نیز برخی اشعارش را به کاظم الساهر هدیه کرد و به او لقب قیصر را داد.

 

کاظم الساهر در کنار خوانندگی، آهنگ‌ساز و شاعر بسیاری از ترانه‌هایش است. وی هم اکنون یکی از اسطوره‌های موسیقی عربی به شمار می‌رود. وي به اعتقاد بسیاری از صاحب‌نظران و منتقدان موسیقی در حال حاضر معروف‌ترین و محبوب‌ترین خواننده عرب است.


گفتني است او نه تنها به عنوان یکي از خوانندگان طراز اول و به تعبیری بهترین خواننده عرب بلکه به عنوان یک آهنگساز معروف نیز مطرح است و به جز دو یا سه آواز از آوازهایش بقیه آوازهای او که از مرز 200 ترانه می‌گذرد توسط خود او تألیف شده‌اند.

 

كد خبرنگار: 17027