• یکشنبه / ۲۹ آذر ۱۳۹۴ / ۰۰:۱۶
  • دسته‌بندی: خوزستان
  • کد خبر: khouzestan-68723

پیشتازی «زندگی در خورموسی» در جشنواره سینما حقیقت

پیشتازی «زندگی در خورموسی» در جشنواره سینما حقیقت

اسامی نامزدهای دریافت جایزه از بخش «مسابقه ملی» نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» با پیشتازی مستند «زندگی در خورموسی»، نماینده استان خوزستان، در شش بخش اعلام شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ هیات داوران بخش «مسابقه ملی» جشنواره متشکل از محمد تهامی‌نژاد، فرشاد فدائیان، محمود کلاری، محمود اربابی، سعید رشتیان، آریا عظیمی‌نژاد و نرگس آبیار پس از بازبینی و بررسی 74 فیلم مستند راه یافته به بخش مسابقه ملی، نامزدهای دریافت جایزه از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام و معرفی کردند.

در بخش بهترین کارگردانی مستند نیمه‌بلند فیلم مستند «زندگی در خور موسی» ساخته حجت طاهری نامزده دریافت جایزه شده است.

حجت طاهری پژوهشگر این فیلم مستند نامزد دریافت جایزه در بخش بهترین پژوهشگر شده است. همچنین حجت طاهری و عبدالخالق طاهری برای تصویربرداری فیلم مستند «زندگی در خور موسی» نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

از سوی هیات داوران حجت طاهری تدوینگر فیلم مستند «زندگی در خور موسی» در بخش بهترین تدوینگر برای کسب جایزه معرفی شده است و در بخش بهترین نویسنده یا گوینده گفتار متن حجت طاهری برای این فیلم مستند نامزد کسب عنوان برتر شده است.

در بخش بهترین فیلم هم هیات داوران پنج فیلم مستند را معرفی کرده‌اند که عبدالخالق طاهری برای فیلم مستند «زندگی در خور موسی» در این بخش نامزد دریافت عنوان بهترین فیلم شده است.

به این ترتیب مستند «زندگی در خور موسی» با شش عنوان نامزدی در صدر فهرست نامزدهای دریافت جایزه از نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت قرار گرفت و «رویاهای دم صبح» و «قارلی داملار» با پنج عنوان نامزدی در رده دوم قرار گرفتند. «A157» با چهار نامزدی روی سکوی سوم این فهرست جای گرفت و «فصل هَرَس» و «محاکمه» هم با سه عنوان نامزدی چهارم شدند.

مراسم اختتامیه نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت 18 عصر یکشنبه 29 آذر 94 در تالار وحدت برگزار خواهد شد تا برگزیدگان این رویداد مهم سینمای مستند ایران معرفی و مورد تقدیر واقع شوند.