• پنجشنبه / ۷ تیر ۱۳۹۷ / ۲۳:۴۸
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-37957

اعزام کارناوال هنرمندان کردستانی به اقلیم کردستان عراق

اعزام کارناوال هنرمندان کردستانی به اقلیم کردستان عراق

جمعی از هنرمندان استان کردستان در قالب کاروانی با عنوان کارناوال «به زم و شایی» در راستای اجرای برنامه های هنری و توسعه مرادوات فرهنگی امروز سنندج را به مقصد اقلیم کردستان عراق ترک کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جلال قلعه شاخانی در بدرقه این کاروان فرهنگی اظهار کرد: اعزام کارناوال «به زم و شایی» در راستای توسعه مراودات فرهنگی بین دو کشور و رایزنی در خصوص برگزاری هفته فرهنگی در اقلیم کردستان عراق انجام شد.

وی ادامه داد: این کاروان شامل ٢٠ نفر از هنرمندان گروه نمایش طنز، موسیقی سنتی و شعبده بازی است که به سرپرستی کورش احمدی، رئیس روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به اقلیم کردستان عراق عزیمت کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان عنوان کرد: هنرمندانی همچون کامبیز اسدی، علاءالدین نباتی، فرید رحیمی، فواد پیشوا، فراز معروفی، اسعد ورمزیار، زاهد کریمی، عدنان قوامی، اسعد فریدی، ایرج زبردست  و... این کاروان فرهنگی را همراهی می کنند.

وی با اشاره به مدت حضور این کارناوال در کشور عراق بیان کرد: کارناوال به زم و شایی با همکاری کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق از امروز به مدت یک هفته به اجرای برنامه های شاد و فرهنگی خواهند پرداخت.

قلعه شاخانی از برپایی نمایشگاه عکسی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری استان نیز خبر داد و افزود: مجموعه جاذبه های گردشگری استان در قالب نمایشگاه عکس در حاشیه اجرای گروه‌های فرهنگی و هنری در اقلیم کردستان عراق برپا می‌شود.

وی با بیان اینکه، توسعه اقتصاد هنر و افزایش مراودات فرهنگی از جمله اهدافی است که در این سفر دنبال می شود، خاطرنشان کرد: مراودات فرهنگی در چارچوب دیپلماسی فرهنگی کشور از طریق کنسولگری ایران مستقر در اربیل و سلیمانیه پیگیری شده است و امیدواریم در سال جاری شاهد برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اقلیم کردستان عراق باشیم.