• جمعه / ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۱۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38091

خطیب جمعه سنندج؛

روشنفکری به معنای شکستن حرمت‌ها نیست

روشنفکری به معنای شکستن حرمت‌ها نیست

امام جمعه سنندج گفت: روشن‌فکری به معنای شکستن حرمت‌ها نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی، در آیین عبادی_سیاسی این هفته نماز جمعه مسجد جامع سنندج، اظهار کرد: اگر به دامن طبیعت می‌روید حتماً مراقب باشید که باعث به وجود آمدن آتش سوزی نشوید چرا که این سهل انگاری باعث از بین رفتن تعداد زیادی درخت و حیوان که سرمایه این استان هستند می‌شود.

وی افزود: مار از حیوانات بسیار خطرناک است که می‌تواند انسان را با یک لمس از پا در بیاورد اما خداوند حتی برای کشتن این حیوان استفاده از آتش را به شدت نهی کرده است.

امام جمعه سنندج با اشاره به کمبود آب و برق و لزوم صرفه جویی در مصرف انرژی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود آب و برق، مسلمانان حتماً در مصرف آنها صرفه جویی کنند زیرا پیامبر حتی برای وضو گرفتن بر استفاده کم‌تر از آب تأکید بسیار کرده است.

وی با بیان ضرورت حفظ حجاب در زنان و حدودات الهی در مردان تصریح کرد: با آمدن فصل گرما حفظ پوشش چه در زنان و چه در آقایان بسیار اهمیت دارد و حدودات الهی برای هر دو واجب و ضروری است.

ماموستا خدایی ادامه داد: در آیه 59 سوره احزاب خداوند به پیامبر گفته است به محارم، دخترانت و زنان مسلمانان بگو گه لباس‌های خود را پوشیده انتخاب کنند و اعضای بدنشان را از نگاه نامحرم در امان نگه دارند.

وی با اشاره به حفظ گوهر ارزشمند حجاب در زنان گفت: زن ارزش و کرامت دارد و از گنج با ارزش‌تر است و زنان باید حرمت خود را نگه دارند زیرا که زن لطیف و حساس است.

امام جمعه سنندج افزود: چیزی از آبرو با ارزش‌تر نیست پس چرا فرد خود را در تنگنا قرار دهد و نیز خود را دچار استرس و تشویش نماید.

وی در پایان عنوان کرد: روشنفکری شکستن همه حرمت‌ها نیست و کسی که حرمت‌ها را بشکند حتماً در آخر پشیمان و دچار عذاب الهی می‌شود و آتش دوزخ برای او بسیار سوزنده خواهد بود.