• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۲۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38103

رییس سازمان صنعت و معدن استان کردستان:

هیچ ارگانی حق ندارد موجب تعطیلی یک واحد تولیدی شود

هیچ ارگانی حق ندارد موجب تعطیلی یک واحد تولیدی شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تاکید بر ضرورت حمایت جدی از واحدهای تولیدی استان، گفت: هیچ ارگان و دستگاهی حق ندارد واحد تولیدی را به دلایل واهی تعطیل کند. 

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد دره وزمی امروز شنبه (16 تیر) در جلسه کارگروه حمایت از تولید، اظهار کرد: هدف از این جلسات و گردهمایی ها در سالی که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، صرفا حمایت از تولید و اشتغال کشور است. 

وی افزود: شعار تعیین شده توسط رهبر معظم انقلاب، اهمیت این مسئله و ضرورت توجه به آن را به خوبی نمایان می کند. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: قاچاق کالا ارتباط مستقیمی با حمایت از تولید داخلی دارد چراکه اگر تولید داخلی موفق به تولید کالای مورد نیاز مردم با کیفیت و قیمت مناسب نشود، به ناچار به کالاهای خارجی روی می آورند. 

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه های حمایت از کالای داخلی، جلوگیری از ورود قاچاق به استان است که این امر با حمایت از تولید کنندگان داخلی جهت افزایش کیفیت و قیمت مناسب کالا امکان پذیر است. 

دره وزمی با اشاره به اینکه کشور ما امروز در جنگ اقتصادی نابرابر قرار گرفته، گفت: با افزایش قیمت ارز و تحت فشار قرار دادن تولیدکننده، به خط مقدم اقتصاد کشور فشار می آورند و ما برای مقابله با این شرایط، باید عواملی را که موجب کاهش قیمت و افزایش کیفیت می شود، کنترل کنیم. 

وی خواستار همکاری ارگان های مختلف بانک، تامین اجتماعی، مالیات و سایر ادارات استان با تولید کنندگان به عنوان کسانی که در خط مقدم جبهه هستند، شد و خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی نباید اجازه دهیم تولید در خط مقدم شهید شود. 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه تولید و اشتغال دو مشکل اساسی امروز کشور و استان است، تاکید کرد: هیچ ارگان و سازمانی حق تعطیلی هیچ واحد تولیدی به دلایل واهی را ندارد و همه موظفیم هر واحدی که توجیه اقتصادی دارد، به چرخه تولید بازگردانیم. 

وی حمایت از تولید را حمایت از اشتغال، دارا کردن مردم، بی نیاز کردن مردم و در نهایت حفظ عزت نظام دانست و یادآور شد: از کسانی که به هر دلیلی مانع چرخیدن چرخه تولید در استان می شوند، نخواهیم گذشت.