• شنبه / ۱۶ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۵۳
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38110

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی:

معلمان نباید دغدغه تامین معیشت داشته باشند

معلمان نباید دغدغه تامین معیشت داشته باشند

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای  اسلامی گفت: معلمان ما نباید دغدغه تامین معیشت داشته باشند و این تلنگری برای مسئولان ماست که به فکر تامین معیشت معلمان باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، احسن علوی امروز در آیین کلنگ زنی مدرسه نوآوران استثنایی سنندج اظهار کرد: برای رسیدن به استقلال سیاسی به استقلال اقتصادی نیاز داریم که پیش نیاز آن استقلال فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه استقلال فرهنگی با پرداختن به امور دانش آموزان و احداث مدرسه حاصل می شود، افزود: کشورهایی که استقلال فرهنگی دارند از نظام آموزشی مقتدری برخوردار هستند.

این نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در ادامه به مشکلات معیشتی معلمان اشاره و عنوان کرد: معلمان ما نباید دغدغه تامین معیشت داشته باشند و این تلنگری برای مسئولان ماست که به فکر تامین معیشت معلمان باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه در کشور ما حدود هشت میلیون و 500 هزار کارمند وجود دارد که تامین حقوق و مزایای آنها رقم بالایی را بر کشورمان تحمیل کرده است.

علوی همچنین ضمن تاکید بر احداث مدرسه استثنایی سنندج با بهترین امکانات لازم، گفت: به دلیل اینکه آموزش این کودکان سخت است، در نتیجه سختی های کار هم در این مدارس بالاست.

وی، آموزش و پرورش را پایه و اساس توسعه دانست و تصریح کرد: کشورهای توسعه یافته از نظام آموزشی خوبی برخوردارند و زیرساخت‌های آن هم فراهم است.

نماینده سنندج، با بیان اینکه استان کردستان از پازل توسعه عقب است، خاطرنشان کرد: معتقدم هرکس به کردستان خیانت کند نفرین شده است و فقط باید به مردم کردستان خدمت کرد.

وی همچنین در آیین کلنگ زنی مدرسه 9 کلاسه نایسر هم اظهار کرد: براساس آمارهای غیر رسمی نایسر حدود 85 هزار نفر جمعیت دارد که نیازمند احداث فضاهای آموزشی و فرهنگی بسیاری هم هست.

علوی ادامه داد: دو مدرسه در راستای کاهش مشکلات فضای آموزشی در این منطقه ساخته می شود که سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران و بهسازی شهری در احداث آنها مشارکت داشته اند.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس همچنین به احداث یک مجتمع فرهنگی و ورزشی در نایسر اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه اعتبارات این پروژه تامین شده و امیدواریم که تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی در ادامه وعده احداث یک مدرسه 12 کلاسه دیگر را هم در نایسر داد و تصریح کرد: خوشبختانه اعتبارات خوبی هم برای معابر این منطقه تخصیص یافته و کارهای خوبی تاکنون انجام شده است.

علوی در پایان خاطرنشان کرد: به دلیل تحریم ها و کاهش فروش نفت، متاسفانه امسال اعتبارات عمرانی کاهش یافته است که همین مسئله باعث کندی پیشرفت پروژه های عمرانی خواهد شد.