• پنجشنبه / ۲۱ تیر ۱۳۹۷ / ۱۵:۵۱
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38208

عملیات شستشوی درختان سطح شهر سنندج آغاز شد

عملیات شستشوی درختان سطح شهر سنندج آغاز شد

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از آغاز عملیات شستشوی درختان سطح شهر خبر داد و گفت: با هدف مبارزه با آفات و پاکسازی گرد و غبار بر روی برگ درختان عملیات شستشوی درختان در جال اجرا است.

شرمین شریفی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه عملیات شستشوی درختان سطح شهر در حال اجرا است، اظهار کرد: با هدف مبارزه با آفات درختان سطح شهر امسال در دو نوبت عملیات سم پاشی درختان سطح شهر اجرا شد.

وی افزود: مرحله نخست سم پاشی در اسفند ماه سال گذشته و با روغن سیترال و مرحله دوم سم پاشی هم در بهار امسال با استفاده از سم بیولوژیک صابون پالیزین اجرا شد.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با اعلام اینکه در کارگروه فضای سبز و محیط زیست این سازمان مصوب شد در راستای مبارزه با آفات عملیات شستشوی درختان سطح شهر انجام شود، گفت: شش اکیپ در سه شب تمامی برگ درختان سطح شهر را با آب شستشو می‌دهند.

وی با ذکر اینکه آفاتی نظیر کنه وپسیل که از برگ درختان تغذیه می کند و باعث خشک شدن درختان می شوند با شستشوی درختان از بین خواهند رفت، خاطرنشان کرد: اجرای عملیات شستشوی درختان در جذب نور و تسهیل در عمل فوتو تنتس نیز تأثیر گذار است.