• جمعه / ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / ۱۰:۲۵
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38311

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان:

طرح مشاغل خانگی؛ گام مهم جهاددانشگاهی برای رفع بیکاری در کردستان

طرح مشاغل خانگی؛ گام مهم جهاددانشگاهی برای رفع بیکاری در کردستان
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: امروزه بیکاری به عنوان یک دغدغه در جامعه قرار دارد و برای حل این مشکل که آسان نیست باید علمی فکر شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، ابوالقاسم امان الهي امروز 28 تیر ماه در نشست با رئیس جهاددانشگاهی ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد علمی و اعتقادی است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با دید علمی که به مسائل دارد میتواند فعالیت های موثری در جامعه انجام بدهد.

وی با بیان اینکه امروزه جامعه با مشکل بیکاری روبه رو است، عنوان کرد: برای بر طرف کردن بیکاری که امروزه یک بحث حساس و مشکل است باید با یک دید علمی جلو برویم.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان طرح مشاغل خانگی را یک گام مهم موثر در راستای رفع بیکاری در جامعه دانست و گفت: امروزه بیشتر حوزه ها با روزمرگی مواجه شده اند که این مسئله باید حل و برای آن برنامه ریزی های خاصی انجام شود.

امان الهي یادآور شد: امروزه باید نیروی کار از دانشگاه ها تربیت شوند و این مهم میطلبد که دانشگاه ها در کنار مباحث علمی از تجربه افراد متخصص نیز بهره بگیرند.

در ادامه این نشست چیا سهراب نژاد رئیس جهاددانشگاهی کردستان به تشریح طرح الگوی نوین مشاغل خانگی در کردستان پرداخت و گفت: جهاددانشگاهی در حوزه های مختلفی در حال فعالیت است که یکی از آنها طرح توسعه مشاغل خانگی است.

وی با بیان اینکه استان کردستان جز۹ استان اجرای این طرح است، افزود: جهاددانشگاهی باتوجه به اینکه یک نهاد علمی و فرهنگی است برای اجرای این طرح در فاز اول مطالعات دقیقی انجام داده و توانسته است ۱۲ رشته را در بین ۳۰۰ رشته استخراج کند.

سهراب نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر این طرح در مرحله ثبت نام متقاضیان است، ذکر کرد: تا به امروز بالغ بر ۷۵۰ نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند و در ادامه این بحث کلاس های آموزشی در خصوص توانمند سازی افراد و اتصال به بازار انجام خواهیم داد.

رئیس جهاددانشگاهی از کمک های سازمان صداوسیمای استان کردستان در خصوص معرفی این طرح تشکر کرد و یادآور شد: صداوسیما نقش مهمی در شناساندن و معرفی ظرفیت های استان دارد و امیدواریم با دید مثبتی که مدیر کل این سازمان نسبت به مراکز علمی و فرهنگی دارد در شناساندن جهاددانشگاهی به جامعه ویژه تر عنایت داشته باشند.