• شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۰۷
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-38346

مدیرکل آموزش و پروش کردستان:

سرانه فضای ورزشی مدارس کردستان کم است

سرانه فضای ورزشی مدارس کردستان کم است

مدیرکل آموزش و پروش استان کردستان گفت: سرانه فضای ورزشی مدارس استان کردستان حدود 11 سانتی متر است که نسبت به میانگین کشوری 27 سانتی متر، کم است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز شنبه در آیین تجلیل از معلمان برتر تربیت بدنی استان کردستان اظهار کرد: برای موفقیت در هر کاری سه فاکتور منابع انسانی، فضا و تجهیزات و داشتن برنامه مهم است.

وی افزود: مهمترین عامل برای موفقیت در هر مجموعه ای، وجود نیروی انسانی توانمند، با انگیزه و مدبر است که می‌تواند کمبود دو فاکتور دیگر را کمرنگ کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، با اشاره به اینکه نیروی انسانی مستعد تعیین کننده هر موفقیتی است، عنوان کرد: در کشورهای فقیری همچون هند امکانات خوبی در مدارس وجود ندارد اما به دو دلیل داشتن برنامه و نیروهای با انگیزه و توانمند نظام آموزشی موفقی دارند.  

وی در ادامه با اشاره به اینکه ورزش دانش آموزی استان کردستان جایگاه هشتم را در کشور داراست؛ این موفقیت را مرهون معلمان ورزش و مربیان مدارس دانست.

قربانی با اشاره به وجود امکانات ورزشی کم در مدارس استان، بیان کرد: سرانه فضای ورزشی مدارس استان کردستان حدود 11 سانتی متر است که از میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی گفت: استان کردستان به لحاظ برخورداری از رفاه اقتصادی و اجتماعی جزو هشت استان‌ آخر کشور است اما در حوزه های دیگری همچون نانو رتبه اول کشوری را داراست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان ادامه داد: در قبولی آزمون کنکور سراسری دانش آموزان استان رتبه 10 را در بین 32 استان کشور دارند که این نشان می‌دهد هم دانش آموزان با انگیزه و مستعدی را داریم و هم معلمان خوبی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای پیشرفته و توسعه یافته نظام آموزشی بسیار خوبی را دارند به همین دلیل در حوزه‌های دیگری همچون اقتصادی و اجتماعی بسیار موفق عمل می کنند.