• دوشنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۷ / ۲۲:۰۱
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-39670

استاندار کردستان:

جشن ملی گندم در کردستان برگزار می‌شود

Osareye-Gandome-Javaneh-Zadeh

استاندار کردستان از برگزاری جشن ملی گندم در اول آذرماه امسال در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا شامگاه دوشنبه در نشست هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی استان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: جشن ملی گندم در اول آذرماه امسال در استان برگزار می‌شود که در این جشن تولیدکنندگان برتر گندم سراسر کشور هم حضور دارند .

وی افزود: از جمله اهداف برگزاری این جشن ملی، بیان ظرفیت‌های استان کردستان به ویژه در بخش کشاورزی برای مسئولان ارشد کشوری است و از استانداران دیگر استان‌های کشور هم برای حضور در این جشن دعوت خواهیم کرد.

استاندار کردستان عنوان کرد: برگزاری این جشن در راستای معرفی بیشتر ظرفیت‌های استان کردستان برای سایر نقاط ایران است.

وی در ادامه سخنان خود در مورد بخش کشاورزی گفت: با توجه به تولید و اشتغالزایی خوبی که بخش کشاورزی دارد این بخش هم در کشور و به تبع آن در استان کردستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

مرادنیا ادامه داد: خوشبختانه دولت حامی بخش کشاورزی است و تمام نهاده‌های اساسی موردنیاز بخش کشاورزی با ارز دولتی تامین شده و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد .

وی همچنین با بیان اینکه حل برخی از مباحث مطرح شده در نشست امروز از عهده مسئولان استان خارج است، خاطرنشان کرد: مسایل استانی و ملی باید جداگانه دسته بندی و به آنها پرداخته شود.

استاندار کردستان در پایان از کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی استان خواست که با همتی مضاعف برای توسعه هرچه بیشتر این بخش در استان تلاش کنند.