• سه‌شنبه / ۱ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۰۰
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-42609

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان:

احداث جاده چهارخطه بیجار – دیواندره در دستور کار قرار دارد

احداث جاده چهارخطه بیجار – دیواندره در دستور کار قرار دارد

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان از ادامه عملیات احداث چهار خطه بیجار – دیواندره خبر داد و گفت: روند اجرای پروژه مناسب است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد صدیق ثابتی در این باره اظهار کرد: مسیر بیجار – دیواندره به طول 55 کیلومتر از جمله مسیرهای مهم استان است و با توجه به ترافیک از سمت استان‌های شمال و مرکز کشور به سمت شهرهای مرزی بانه و مریوان و تسهیل در اتصال مرکز به مرزهای رسمی باشماق و سیران بند، ارتقای آن به چهار خطه در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون به عنوان یکی از طرح‌های مهم استان با جدیت در حال انجام است.

ثابتی ادامه داد: عملیات اجرایی احداث بخشی از این بزرگراه در سه قطعه تعریف شده که قطعه یک مسیر به طول پنج کیلومتر با پیشرفت 95 در صدی در شرف اتمام است.

وی افزود: قطعه دو مسیر نیز 10 کیلومتر طول دارد که 40 درصد پیشرفت داشته و فعال می‌باشد.

مدیر کل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به اینکه قطعه سه مسیر نیز با چهار کیلومتر طول از 10 درصد پیشرفت برخوردار است، اعلام کرد: اعتبار موردنیاز برای اتمام سه قطعه در دست اجرا 420 میلیارد ریال و برای کل مسیر 55 کیلومتر یک هزار و 450 میلیارد ریال موردنیاز است.

ثابتی خاطرنشان کرد: کاهش هزینه های استهلاک، کاهش مصرف سوخت و صرفه جویی در زمان، ازدیاد ایمنی تردد، کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن و همچنین ارتقای شاخص‌های برخورداری از راه مناسب و بزرگراه در استان و رضایت مندی کاربران از اهم دلایل اجرای این طرح است.