• چهارشنبه / ۲ مرداد ۱۳۹۸ / ۲۱:۴۱
  • دسته‌بندی: کردستان
  • کد خبر: kordestan-42619

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان:

شهرداری‌های کردستان ۵۰ میلیارد تومان حقوق معوق دارند

شهرداری‌های کردستان ۵۰ میلیارد تومان حقوق معوق دارند

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: شهرداری‌های کردستان ۵۰ میلیارد تومان حقوق معوق کارکنان خود را دارند که می‌طلبد نگاه ویژه‌ای در این زمینه به استان کردستان شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، جمشید اسدی شامگاه چهارشنبه(2 مرداد) در نشست مشترک شهرداران، دهیاران و اعضای شورای شهر و روستای کردستان با جمالی‌نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور که در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طی ۱۰ ماه اخیر دو بار میزبان معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بوده‌ایم که این نشان دهنده دغدغه ایشان برای حل مسایل و مشکلات استان کردستان دارد.

وی افزود: یکی از مسایلی که در سفر قبلی آقای جمالی نژاد در یکم آذرماه سال گذشته مطرح شد، بحث تبصره ۲ ماده 39 سوخت بود که متاسفانه از سرفصل اعتبارات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها حذف شده بود اما خوشبختانه با تلاش و پیگیری ایشان دوباره امسال این سرفصل برای شهرداری‌ها ایجاد شد.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری کردستان با بیان اینکه در بحث تسهیلات دریافتی نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است، عنوان کرد: بازپرداخت این تسهیلات در مدت زمان شش ماە برای شهرداری‌های استان کردستان امکان پذیر نیست که لازم است این زمان بە یکسال و یا بە زمان بهرە‌بردای طرح موکول شود.

وی همچنین به کمبود ماشین آلات حمل زباله و آتش نشانی در شهرداری‌های استان اشاره و تصریح کرد: سال گذشتە شهرداری‌های ما موفق بە دریافت این ماشین آلات نشدند کە امیدواریم این مسئلە در سال جاری محقق شود.

اسدی در پایان سخنان خود گفت: شهرداری‌های استان کردستان ۵۰ میلیارد تومان حقوق معوق کارکنان خود را دارند که می‌طلبد نگاه ویژه‌ای در این زمینه به استان شود.

نماینده شهرداران و دهیاران مناطق مختلف استان در ادامه این نشست به بیان مسایل و مشکلات حوزه کاری خود پرداختند که مسکوت ماندن تبدیل وضعیت نیروهای مدت معین به پیمانی، نبود بیمه و عدم امنیت شغلی دهیاران، مشکل در پرداخت حقوق معوق کارکنان شهرداری، عدم وجود درآمدهای پایدار در شهرداری، به روز نبودن قوانین شهرداری، بدهکاری و کمبود بودجه دهیاری‌ها از جمله مسایل مطرح شده بود.