• پنجشنبه / ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ / ۲۱:۵۳
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-77811

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی:

محک طرح الگوی نوین مشاغل خانگی توسط برندهای ملی و محلی انجام می‌شود

محک طرح الگوی نوین مشاغل خانگی توسط برندهای ملی و محلی انجام می‌شود
معاون رییس جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان گفت: محک طرح الگوی نوین مشاغل خانگی توسط برندهای ملی و محلی انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، دکتر محمدصادق بیجندی در جمع خبرنگاران طرح الگوی نوین مشاغل خانگی را کاری ملی عنوان کرد و افزود: این طرح در هشت استان با کارفرمایی وزارت تعاون پیگیری شده و مجری آن جهاد دانشگاهی است.

وی با بیان اینکه طرح دارای سه فاز مطالعات و پژوهش، شناسایی متقاضیان و اتصال به بازار است، افزود: هر سه بخش به‌صورت همزمان در حال پیشروی بوده و فاز اول به‌طور کامل انجام شده است.

بیجندی ادامه داد: به خاطر اینکه طرح به‌صورت پایلوت پیگیری می‌شود دارای انعطاف است و احتمال دارد در آینده نیاز به بررسی مجدد باشد اما فاز اولیه به اتمام رسیده است.

معاون رییس جهاد دانشگاهی و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان میزان پیشروی هرکدام از فازهای دوم و سوم را ۴۰ درصد عنوان کرد و گفت: امیدواریم که در آینده‌ای نزدیک خبرهای خوبی در این رابطه داشته باشیم.

وی سامانه طرح با آدرس www.inhb.ir را دارای سیستمی آموزشی برشمرد که امکانات ثبت‌نام متقاضیان نیز در آن تعریف شده و گفت: امیدواریم که افراد هر چه سریع‌تر ثبت‌نام کرده و اطلاعات لازم در اختیارشان قرار گیرد.

بیجندی با بیان اینکه محک طرح توسط برندهای ملی و محلی انجام می‌شود، ادامه داد: متقاضی باید بتواند نظر برند را جلب کند و در این صورت موفق است.

رئیس تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی بیان کرد: اگر کارمان را خوب انجام دهیم متقاضیان می‌توانند به اشتغال پایدار برسند و با اتصال به برندها یا تشکیل تعاونی و جمعیت خود به‌عنوان برند فعالیت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد که تا پایان شهریور بتوانند اتمام طرح را اعلام کنند.