• شنبه / ۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۴:۵۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-77843

رسیدگی به ۱۴۵ هزار پرونده در دادگستری لرستان

رسیدگی به ۱۴۵ هزار پرونده در دادگستری لرستان
رئیس‌کل دادگستری لرستان صلاحیت و اجرای عدالت را اساس قضاوت دانست و افزود: رویکرد دستگاه قضایی مبتنی بر صلح و سازش است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جعفر بدری در دیدار کارکنان دستگاه قضا با آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در لرستان، وظیفه اجرای عدالت و تأمین آن را مهم‌ترین وظیفه دستگاه قضایی برشمرد و گفت: مجموعه دادگستری لرستان و سازمان‌های تابعه در این خصوص عملکرد بسیار مطلوبی را داشته‌اند.

وی با تاکید بر مبارزه با فساد در دستگاه‌های مختلف گفت: امروز در فضای مجازی جوی آلوده علیه مسئولین جمهوری اسلامی ایجاد شده که همه آن ناشی از همین فسادها است که دستگاه قضایی مبارزه با فساد را اولویت کار خود می‌داند.

بدری به نقش ائمه جمعه در ایجاد صلح و سازش در جامعه اشاره و افزود: ائمه جمعه در عرصه صلح و سازش، باعث وحدت و انسجام مدیران و نیروهای انقلابی در استان می‌شوند.

بدری هفته قوه قضاییه را فرصتی مناسب برای قدردانی از زحمات کارکنان و قضات دادگستری دانست و گفت: کارکنان مجموعه قضایی لرستان با وجود سختی کار و مشکلات معیشتی لیکن با از خود گذشتگی و تلاش شبانه‌روزی در جهت تحقق عدالت اجتماعی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

وی در خصوص مبارزه جدی با فساد، گفت: سلامت نظام اداری به‌ویژه در دستگاه قضایی به‌خاطر حسایت بالای کار از جمله اقدامات مستمر و تحولی در دستگاه قضایی است و خوشبختانه در سنوات اخیر در مدیریت منابع انسانی شاهد اقدامات ارزنده‌ای بوده‌ایم به طوری‌که لرستان امروز از امن‌ترین استان‌های کشور است.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۵ هزار پرونده در دادگستری استان رسیدگی و مختومه شد، خاطرنشان کرد: در شوراهای حل اختلاف نیز ۷۰ هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی داشتن صلاحیت و رعایت عدالت دو رکن اساسی کار قضاوت ذکر کرد و ادامه داد: با وجود سختی کار قضاوت لیکن داشتن تقوای الهی و رعایت انصاف در صدور احکام اسلامی نیک‌نامی قاضی را به‌دنبال دارد.