• دوشنبه / ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۹
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-86610

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

بخش قابل توجه رودخانه‌ها و مسیل‌های استان در حال لایروبی هستند

بخش قابل توجه رودخانه‌ها و مسیل‌های استان در حال لایروبی هستند
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: بخش قابل توجه رودخانه‌ها و مسیل‌های استان با مشارکت بخش خصوصی و فعالان حوزه معدن در حال لایروبی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، جمال مومیوند در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت لایروبی رودخانه‌های استان اظهار کرد: این جلسه با حضور معاون امور آب شرکت آب منطقه‌ای، روسای ادارات شرکت آب منطقه‌ای، بهره‌برداران واحدهای فرآوری شن و ماسه و پیمانکاران امور آب برگزار و شرایط و مقررات نحوه لایروبی رودخانه‌های استان تبیین شد.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اقدام به صدور مجوز حمل مصالح حاصل از لایروبی با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای استان برای تسریع در لایروبی و ساماندهی رودخانه‌های لرستان می‌کند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: با توجه به سیل اخیر در استان و آورد مناسب رودخانه‌های لرستان لایروبی رودخانه‌ها به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های سازمان به شمار می‌رود که با توجه به تاکیدات مدیریت ارشد لرستان با هماهنگی شرکت آب منطقه‌ای و سایر دستگاه‌ها شاهد تحقق این امر هستیم.

مومیوند بیان کرد: در این راستا تاکنون شاهد عملیات لایروبی در رودخانه‌های مختلف استان به خصوص مناطق درون شهری بوده تا بتوان قبل از آغاز فصل بارندگی این مهم را انجام داد البته لایروبی رودخانه‌های مسیر شهرستان پلدختر، معمولان، خرم‌آباد و دورود به خصوص رودخانه کشکان، خرم‌رود و تیره در اولویت لایروبی قرار دارند.

وی گفت: با توجه به حجم بالای رودخانه‌ها و مسیل‌ها انتظار می‌رود فعالان بخش خصوصی استان شرایط را برای استفاده از این ظرفیت مهیا کنند تا علاوه بر لایروبی رودخانه‌ها شاهد توسعه و گردش اقتصادی در حوزه معدن استان باشیم.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: فعالان بخش خصوصی و افراد واجد شرایط می‌توانند بدون هیچگونه محدودیتی در صورت داشتن ضوابط تعیین شده اقدام به لایروبی رودخانه‌ها و مسیل‌ها کنند و این سازمان از تمام ظرفیت خود در جهت حمایت از افراد متقاضی استفاده خواهد کرد.