• جمعه / ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۵:۵۳
  • دسته‌بندی: لرستان
  • کد خبر: lorestan-86755

مسئولان به جای چپاول، به مردم خدمت کنند

مسئولان به جای چپاول، به مردم خدمت کنند
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: روز عید غدیر، روز یاس و ناامیدی مستکبران است.

به گزارش ایسنا منطقه لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد که در مصلای الغدیر برگزار شد، به سه مناسبت قمری هفته آینده اشاره کرد و افزود: باید روز غدیر دست در دست ولی گذاشت، با ولایت بیعت بست، روز عید غدیر روز بسیار مهمی است، روز تعیین وصی و ولی برای حفاظت و صیانت از اسلام ناب است.

وی ادامه داد: اگر عید غدیر نبود اسلام گرفتار منحرفین، منافقین و مستکبرین می‌شد، تاریخ گواه بر این است، ببینید بر دین یهود چه گذشت، بر کتاب تورات و انجیل چه گذشت و تحریف شدند، انتخاب امام علی(ع) برای ولایت و حفاظت از اسلام ناب بود، اسلام حفظ شد.

آیت‌الله میرعمادی با بیان اینکه روز عید غدیر، روز یاس و ناامیدی مستکبران است، روز یاس برای منحرفین است، یاس برای منکرین ولایت است، تصریح کرد: در انقلاب اسلامی نیز وقتی امام(ره) از دنیا رفت رهبر فرزانه انقلاب به عنوان ادامه‌دهنده راه ایشان انتخاب شد، دشمنان ولایت مایوس شدند، روز عید غدیر نیز چنین روزی است و باید قدر بدانیم.

خطیب جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه مسئولان باید حرکت گروه‌های جهادی را حمایت کرده و آن را الگوی خود قرار دهند، افزود: باید برای رفع محرومیت؛ برقراری عدالت و پیشرفت تلاش کنیم که گروه‌های جهادی در این زمینه الگو هستند.

وی در ادامه گفت: لرستان مناطق محروم بسیاری دارد، در برخی نقاط از جمله حاشیه‌های خرم‌آباد محرومیت بیداد می‌کند و با ورود به منزل برخی از این افراد متاثر می‌شویم. مسئولان باید همچون گروه‌های جهادی به نقاط محروم و حاشیه‌ای کمک کنند تا از حداقل امکانات برخوردار شوند.

میرعمادی دیدار هیات یمنی به ریاست محمد عبد السلام سخنگوی جنبش انصارالله با مقام معظم رهبری را مهم دانست و تصریح کرد:‌ سخنگو با لباس یمنی و خنجری که نشانه قیام و جهاد در راه خداست به ملاقات رهبری آمدند در حالیکه از نظر امنیتی این اجازه را نمی دهند و پیام این نوع رفتار این است که تنها راه مقابله با متجاوزان و مستکبران جهاد در راه خدا است.

وی اضافه کرد: این حرکت نشانه ارزش قایل شدن برای مردم مظلوم یمن است و اثبات کرد ایران و انصارالله در یک جبهه هستند. سخنگوی یمنی خطاب به رهبری اظهار داشت اطمینان می‌دهم تحت زعامت و رهبری شما تا آخر مقابل متجاوزین ایستادگی می‌کنیم؛‌ که به این رهبری افتخار می‌کنیم یک مجاهد یمنی ایستادگی خود را تحت زعامت ایشان اعلام می‌کند.

خطیب جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود به آزادی شیخ ابراهیم زکزاکی برای مداوا اشاره کرد و یادآور شد: شیخ زکزاکی اهل نیجریه و یک روحانی شیعه انقلابی مجاهد است که بعد از پیروزی انقلاب تحت تاثیر افکار بلند امام قرار گرفت و در نیجریه تلاش کرد و ۱۲ میلیون نفر را شیعه کرد.

وی با بیان اینکه شیخ زکزاکی یک حرکت عظیمی در نیجریه ایجاد کرد و دقیقا ایران دوم شد، تصریح کرد: راهپیمایی روز قدس را همانند ایران برگزار کردند که مامورین حمله کردند و سه فرزند پسر شیخ زکزاکی را در راهپیمایی روز قدس به شهادت رساندند و بعد هم به حسینیه شیخ زکزاکی حمله کردند و تعداد زیادی را مجروح و شهید کردند و شیخ را تیر زدند و او را گرفتند؛ اما او مقاوم ایستاد و الگو و رهبرش را مقام معظم رهبری می‌داند. دعا می‌کنیم خداوند این روحانی مبارز و انقلابی و همسرشان را شفای عاجل عنایت کند.

میرعمادی با اشاره به درگیری بین هند و پاکستان در جامو و کشمیر افزود: مسلمانان در شرایط بسیار سختی قرار دارند و هفته گذشته هند اجازه تابعیت را لغو کرد تا جمعیت مسلمانان کم شود.

وی به محاصره مسلمانان و قطع وسایل ارتباط جمعی اشاره کرد و گفت:‌ مسلمانان جامو و کشمیر با شعار الله اکبر خامنه‌ای رهبر تظاهرات می‌کنند که نشان می‌دهد امروز جبهه مقاومت اسلامی در تمام مناطق از جمله لبنان، فلسطین، یمن، نیجریه، جامو و کشمیر شکل گرفته است.

میرعمادی تاکید کرد: این مقاومت‌ها نتیجه انقلاب مردم مسلمان ایران و ۴۰ سال ایستادگی آنهاست و امروز در مرحله‌ای قرار داریم که باید برای رسیدن به پیشرفت و عدالت با ظلم و تبعیض و فساد مبارزه کرده و مسئولان به جای چپاول، به مردم خدمت کنند.