• چهارشنبه / ۳ شهریور ۱۳۹۵ / ۱۱:۵۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-81407

راهیابی "شهرزاد" علیرضا ربیع مقدم به جشنواره فیلم شیملا هند

01_413597885951655901 (1)

نماهنگ شهرزاد ساخته علیرضا ربیع مقدم به بخش داوری جشنواره فیلم شیملا هند برای اکران عمومی راه یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، نماهنگ شهرزاد ساخته علیرضا ربیع مقدم، با صدای سورنا منتصر و آهنگسازی داریا منتصر قبل از این نیز به بخش داوری جشنواره فیلم‌های ایرانی سانفرانسیسکو راه یافته بود.

نماهنگ شهرزاد برگرفته از سریالی با این عنوان به کارگردانی حسن فتحی است. این نماهنگ یک پروژه مستقل و بدون وابستگی به هیچ سازمان یا ارگانی است و با اجازه عوامل اصلی سریال ساخته و عرضه شده است. آهنگ و نماهنگ این اثر، از سرودن شعر ، آهنگسازی، ضبط در استودیو و تنظیم و ساخت نماهنگ از مراحل تدوین تا تصحیح رنگ در بازه زمانی سه ماهه انجام شده و به صورت رسمی منتشر شده است. بودجه ساخت این اثر از مراحل آهنگسازی، ضبط استودیو ، تنظیم، میکس و مستر، تدوین و تصحیح رنگ سه میلیون تومان است.

آهنگ شهرزاد، یکی از آهنگ‌های آلبوم مجازی است که با صدای سورنا منتصر به زودی منتشر خواهد شد. اشعار نوشته شده در این آلبوم را سورنا منتصر سروده و آهنگسازی آن نیز با داریا منتصر است.

علیرضا ربیع مقدم در اینباره گفت: برای اولین بار در ایران از فرمت X265 یا همان H265 در این نماهنگ استفاده کردم، اما به دلیل قوانین و چهارچوب پذیرش فیلم‌ها در جشنواره از استفاده این فرمت معذور بودیم و از فرمت رایج X264 یا همانH264  استفاده شده است که به زودی از این فرمت در سومین اثر خود استفاده می‌کنم.

نماهنگ شهرزاد دومین اثر علیرضا ربیع مقدم است که توانسته به سه جشنواره بین‌المللی راه پیدا کند.

علیرضا ربیع مقدم، از سن پنج سالگی فعالیت خود را با کامپیوتر به صورت آماتور آغاز كرد و از سن 14 سالگی عضو باشگاه دانش‌پژوهان جوان دانشگاه اراک شد و چندین اختراع در حال ساخت داشت که به دلیل عدم حمایت مسئولین کنار گذاشته شد.

وي در زمینه‌های تدوین، گرافیک و تصحیح رنگ دیجیتال فعالیت خود را ادامه داد و اکنون در صنعت سینما از اين مهارت‌ها استفاده می‌کند. بعد از تحصیل در رشته فیلمسازی در انجمن سینمای جوانان اراک، فعاليت در این عرصه را به شکل حرفه‌ای‌تری در تهران در پيش گرفت و در زمینه دستیار کارگردانی مشغول به کار شد.

وی در کنار فعالیت نویسندگی و کارگردانی در زمینه تدوین، تصحیح رنگ، صداگذاری و طراحی پوستر نیز فعالیت می‌کند و به زودی توليد یک انیمیشن و فیلم کوتاه داستانی را آغاز خواهد كرد. وي هم اکنون در حال تولید یک فیلم کوتاه تجربی با مضمون حمایت از حیوانات است که در مراحل پیش تولید به سر می برد.

جشنواره فیلم شیملا هند، در بخش‌های اصلی مستند، فیلم بلند، فیلم کوتاه و نماهنگ در اول و دوم اکتبر (دهم و یازدهم مهرماه 1395) برگزار می‌شود.