• چهارشنبه / ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۰
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-94389

دعوت استاندار و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از مردم جهت حضور در راهپیمایی روز قدس

غصب قبله نخست مسلمانان بزرگترین جنایت علیه اسلام است

غصب قبله نخست مسلمانان بزرگترین جنایت علیه اسلام است
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مرکزی با صدور بیانیه مشترکی مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس فراخواندند.
به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، در این بیانیه آمده است:روز جهانی قدس میراث گرانبهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) است که بیانگر اعتقاد به ضرورت وحدت و انسجام ملت‌های مسلمان در برابر زورگویان و صهیونیسم است.

این بیانیه می افزاید: روز قدس امسال در شرایطی برگزار می‌شود که شاهد شکست فتنه تروریست تکفیری ایجاد شده توسط آمریکایی ها، صهیونیست ها و حامیان منطقه ای آنها هستیم؛ مهمترین حاشیه امنی که در سال های گذشته برای رژیم صهیونیستی بواسطه داعش در منطقه ایجاد شده بود، امسال پایان یافته و درگیری در جهان اسلام فروکش کرده و شرایط جدیدی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین فراهم شده است.

امام جمعه اراک و استاندار مرکزی در این بیانیه تاکید کرده اند: قدس شریف حرم پیامبران عظیم الشان و قبله نخست مسلمانان بوده و غصب این سرزمین توسط رژیم صهونیستی و آمریکا موجب می شود چهره واقعی دشمنان علیه اسلام برای همگان آشکار شود. بی شک انتقال سفارت آمریکا به قدس و غصب قبله نخست مسلمانان بزرگترین جنایت علیه اسلام است که مسلمانان با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس مخالفت و انزجار خود را از این تصمیم به جهانیان نشان می دهند. 

بیانیه می افزاید: روز قدس امسال با توجه به شرایط حساس منطقه خصوصاً بیداری مردم مظلوم فلسطین که با تکیه بر راهبرد مقاومت و راهپیمایی حق بازگشت، به میدان آمده اند تا با خون خود خائنان به آرمان بلند قدس شریف را رسوا سازند، در حقیقت اعلام حمایتی فراگیر از ملت فلسطین و نقطه قوتی در همدلی با آنها برای شاداب نگهداشتن مقاومت است ، بی تردید قدس در سایه حمایت مستمر جهان اسلام از مبارزات ملت فلسطین آزاد خواهد شد و بعنوان پایتخت کشور فلسطین ابدیت خواهد یافت. 

در پایان این بیانیه آمده است : ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مسلمانان به درگاه خداوند متعال، از همه گروهها، جریانها، احزاب و تشکلها و مردم شریف، ولایتمدار و روزه دار استان مرکزی دعوت می کنیم بار دیگر با حضور گسترده و معنادار خود در راهپیمائی روز قدس همراه با ملت بزرگ سایر نقاط ایران و آزادی خواهان جهان، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و پیروی از منویات رهبرمعظم انقلاب، حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین و انزجار از صهیونیست ها و حامیان آنان اعلام کنند.
امیدواریم در روز قدس، ندای صلح طلبی، عدالت خواهی و حق‌جویی مسلمانان یک بار دیگر در گوش جهانیان طنین‌انداز گرددو بستری لازم برای احیای حقوق حقه ملت مظلوم فلسطین و پیروزی اسلام و مسلمین بر ستمگران و جنایتکاران فراهم گردد؛به امید روزی که اسلام پیروز گردد و جهانیان در سایه عدل و اخلاق و معنویت و صلح و امنیت زندگی کنند.