• جمعه / ۱۵ تیر ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۵
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-94749
  • خبرنگار : 50212

امام جمعه ساوه: کارآمدی دولت توطئه القای جدایی مردم از نظام را خنثی می کند

امام جمعه ساوه: کارآمدی دولت توطئه القای جدایی مردم از نظام را خنثی می کند

امام جمعه ساوه گفت: دشمنان درصدد القای جدایی مردم از نظام هستند اما کارآمدی دولت و تلاش بیشتر در خدمت به مردم مانع از موفقیت این توطئه دشمنان خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های نماز جمعه ساوه به بیان اقتضائات جنگ اقتصادی پرداخت و با تاکید به وظایف دولت در این مقطع عنوان کرد: دولت در گام اول باید جلوی فساد را بگیرد و با رانت خواری و فساد مبارزه کند. این رویه باید در تمامی بدنه اجرایی و نظارتی کشور شروع شود.

وی در ادامه خواستار شفاف سازی دولت در خصوص موضوعات گوناگون کشور شد و در ادامه جلوگیری از ریخت و پاش و حیف و میل بیت المال را از دیگر اقتضائات در جنگ اقتصادی دانست و گفت: سفرهای خارجی نمایندگان با پول بیت المال چه معنی دارد. اگر سفرها کاری است اول چرا یک هفته و ۱۰ روز است و ثانیا باید به مردم گزارش دهند این سفرها چه دستاوردی برای ملت داشته است. دستگاه قضایی باید به این موضوع ورود پیدا کند چرا که این احیای حقوق عامه مردم است .

وی جلوگیری از واردات غیر ضروری و خروج بی برنامه میلیون ها یورو ارز دولتی از کشور برای واردات و نیز بکارگیری مدیران انقلابی از نسل و تبار شهید همت ها و شهید صیاد شیرازی ها را از دیگر اقتضائات در جنگ اقتصادی دشمن علیه نظام اسلامی دانست و از دولت خواست وزرا و مسئولان بی انگیزه، خسته و ناتوان را از مجموعه مدیریتی کشور کنار بگذارد .

حجت الاسلام حسینی خواستار اعلام برائت از دشمن شد و گفت: دشمن با صراحت می گوید تعهداتش را نقض کرده است اما عده‌ای در داخل باز صحبت از مذاکره مجدد با استکبار جهانی و باج دهی بیشتر به او می کنند .

امام جمعه ساوه در ادامه به بیست و یکم تیرماه روز عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: نقشه شوم دشمن نابودی مردم و نظام اسلامی از درون است و با فروپاشی خانواده ها از طریق بی بند و باری و بی حجابی به عنوان یکی از ابزار ها و شگردهای خود استفاده می کنند. از این رو مردم دیندار و با غیرت باید با هوشیاری و برای حفظ ارزش‌های اسلامی اجازه عملی کردن توطئه دشمن را ندهند .

وی به فرارسیدن سالروز شهادت امام صادق علیه السلام اشاره کرد و افزود: امام صادق علیه السلام با تاسیس و تقویت حوزه‌های علمیه پایگاه فرهنگی بزرگی را برای مقابله با دشمنان دین ایجاد کرد. از این رو طلاب حوزه های علمیه باید مرجع مردم در شبهات فکری و تهاجم فرهنگی و دینی باشند. دشمنان امام صادق علیه السلام که نتوانستند حوزه‌های علمیه را نابود کنند در تلاش هستند حوزه‌ها را سکولار کنند و آخوندهای سکولار را مطرح و حمایت کنند. انقلابی ترین ایده های سیاسی از جمله اصل نفی همکاری با طاغوت و اصرار بر نظریه ولایت فقیه میراث امام صادق(ع) است و البته سفارش آن بزرگوار به دانش و علوم اسلامی بود و در کنار آن به وارستگی عالمان اسلامی توصیه موکد داشتند .

خطیب جمعه با اشاره به هفته مالیات نیز گفت: مالیات پرداخت بخشی از هزینه هایی است که مردم یک جامعه در برابر امکانات و تسهیلاتی که از آن برخوردار می شود اعم از خدمات شهری نقل و انتقالات جاده آسفالت و غیره می‌پردازند. در فقه اسلامی یک مالیات شرعی به نام خمس و زکات وجود دارد که باید به اهلش داد و متاسفانه برخی افراد سوء استفاده چی یا نادان از صداقت یا جهل مردم استفاده می کنند و به نام مراجع تقلید خمس می‌گیرند و بدون حساب کتاب یا می‌بخشند یا از خودشان قبض صادر می کنند در حالی که نباید به هرکسی وجوهات شرعی را پرداخت کرد .

 

وی در خصوص مالیات اداری و حکومتی نیز گفت:  مودیان مالیاتی باید صادقانه  و به موقع مالیات خود را بپردازند. فرار از مالیات زرنگی نیست بلکه حرام شرعی و جرم قانونی و یک بی وجدانی است. اداره مالیات و حکومت هم باید در محاسبه مالیاتی به مردم اجحاف نکرده، بدرفتاری نکنند و با مردم در پرداخت مالیات مدارا کنند .

حجت الاسلام حسینی در ادامه از رهبری نظام به عنوان قطب نمای جامعه ایمانی و محور وحدت و انسجام یاد کرد و افزود : خداوند متعال می‌فرماید مقتضای تقوا این است که تابع خدا و رسول باشیم و از آنها پیشی نگیریم و چنانچه در جامعه اختلاف نظری به وجود آمد به خدا و رسول و رهبری مشروع جامعه یعنی معصومین علیه السلام و جانشینان آنان که در زمان غیبت ولی فقیه است مراجعه کنیم .

وی تصریح کرد: بنابر این رهبری و ولی امر قطب نمای جامعه است و در اختلافات باید به تشخیص و نظر او عمل کرد و گرنه شیاطین به صفوف ملت رخنه می کنند و نظم و انسجام جامعه اسلامی را متلاشی خواهند کرد .

امام جمعه ساوه همچنین به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: این فریضه اسلامی باعث حیات دین و اجتماع است و بدون آن دین و دنیای مردم به انحطاط و اختلال رسیده و دچار فساد و تباهی می شود .

وی تصریح کرد: دینداری فقط نماز و روزه و انجام وظایف دینی و شخصی نیست باید تلاش کنیم مسیر جامعه مسیر صلاح باشد و به دیگران هم سفارش کنیم تا جامعه را از فساد اخلاقی و تشدید آسیب‌های اجتماعی محافظت کرده و نجات دهیم .

وی تصریح کرد: باید نسبت به حجاب اسلامی نسبت به انجام فرایض نسبت به بد اخلاقی با دیگران و پایمال کردن حقوق مردم، نسبت به فساد اداری، به شایعه پراکنی و ایجاد بدبینی نسبت به مسابقه در تجملات و دنیا طلبی و تشریفات زائد و به رخ کشیدن ثروت و سرمایه و نسبت به مردم آزاری بی تفاوت نباشیم و روز به روز در ترویج اخلاق حسنه و احیای ارزش های اسلامی از یکدیگر سبقت بگیریم .