• یکشنبه / ۳۱ تیر ۱۳۹۷ / ۲۳:۲۸
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-94920

خانه احزاب استان مرکزی افتتاح شد

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی گفت: حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی علاوه بر راه حل های فنی و تکنیکی، راه حل سیاسی هم دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، فتح الله حقیقی در مراسم افتتاح خانه احزاب استان مرکزی گفت: همه ما معتقدیم برای حفظ و ارتقاء آرامش، ایجاد نشاط و کمک به تصمیم گیران در مدیریت باید جایگاه احزاب به صورت درستی تعریف شود.

وی افزود: ما باید احزاب را در شرایطی قرار دهیم که بتوانند این موفقیت را کسب کنند و به مدیران ما کمک کنند تا مدیران بتوانند توسعه ای همه جانبه و منطقی را در استان ایجاد کند.

حقیقی ادامه داد: امروزه باید بپذیریم حل تمام مشکلات اقتصادی و اجتماعی ما تنها راه حل فنی تکنیکی ندارد بلکه باید راه حل سیاسی را هم به آن اضافه کنیم.

وی در خصوص راه حل سیاسی گفت: مفهوم راه حل سیاسی این است که اگر چنانچه همه ما  اتحاد و وفاق نداشته باشیم و نتوانیم مولفه های وفاق و اتحاد را در جامعه ارتقا بدهیم، بستر لازم برای رشد موضوعاتی نظیر اقتصاد اجتماعی شکل نمی‌گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی افزود:  یکی از راه های ایجاد بستر مناسب برای این موضوع، بها دادن به  جایگاه احزاب و گروه‌های سیاسی است که در همین راستا ما بعد از ماه‌ها تلاش توانستیم این جایگاه را برای احزاب احصا کنیم تا بتوانیم از بضاعت احزاب استفاده کنیم.

وی در خصوص ایجاد خانه احزاب گفت: ایجاد خانه احزاب خیلی می‌تواند در تصمیم‌سازی ها، مدیریت بحران ها، ایجاد نشاط اجتماعی و همچنین ایجاد بستر مناسب انتقادی در جامعه به ما کمک کند. همچنین می تواند گفت و گوی بین خود احزاب و گروه ها را از یک گفت و گوی تعارضی به گفت و گوی تعاملی تبدیل کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: احزاب ما دارای مشترکات زیادی هستند چراکه همه احزاب ما در اصول یکسان هستند، بنابراین می‌توانند پژوهش های خوب و تصمیم سازی های خوبی را برای ما مدیران و مدیریت استان داشته باشند.