• دوشنبه / ۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۶:۳۷
  • دسته‌بندی: مرکزی
  • کد خبر: markazi-99721
  • خبرنگار : 50210

اجازه خلل در تولید سولفات سدیم داده نشد

اجازه خلل در تولید سولفات سدیم داده نشد

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران گفت: با وجود تحریم‌ها اجازه خلل در تولید سولفات سدیم داده نشد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی رستمی در آئین افتتاح خط انتقال باطله که در محل شرکت معدنی املاح ایران برگزار شد با اشاره به اینکه شرکت معدنی املاح ایران یک شرکت سهامی عام و متعلق به صندوق تامین اجتماعی و هلدینگ صدر تامین با بیش از 82 درصد سهام است، افزود: تمام مردم ایران که تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند به عنوان ذی نفع و سهامدار شرکت بشمار می‌روند که شامل 40 میلیون از مردم ایران می‌شوند.

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با بیان اینکه فعالیت شرکت در کشور از سال 63 در حوزه تولید سولفات سدیم آغاز شد، گفت: این شرکت بیش از 95 درصد نیاز کشور به سولفات تامین می‌کند که بخشی از آن از خارج از کشور وارد می‌شود و از سال گذشته با ناملایمات ارزی و تحریم‌های ناجوانمردانه باعث شد واردات با اخلال مواجه شود که مدیران ما از ایجاد خلل در تولید سولفات سدیم جلوگیری کردند.

رستمی با اشاره به صنایع پایین دست شرکت معدنی املاح ایران، ادامه داد: 15 کارخانه شوینده و نیز 10 کارخانه شیشه کشور مواد خود را از شرکت معدنی املاح ایران تامین می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه شوینده از جمله کالاهای استراتژیک به حساب می‌آید، خاطرنشان کرد: کوچکترین خلل در تولید این محصول می‌تواند گرفتاری‌هایی را در حوزه بهداشت خانواده ایجاد کنند که با این وجود تمام همت خود را بکار گرفته‌ایم که در تولید نه تنها خللی رخ ندهد بلکه با افزایش تولید اثر تحریم‌ها را در این صنعت خنثی کنیم.

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با بیان اینکه تاکنون بیش از 1.5 میلیون تن باطله به بستر تالاب بازگردانده شده است، گفت: پمپ‌های استفاده شده در خط انتقال باطله
ها در صنعت نفت کارایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه با راه‌اندازی این خط انتقال علاوه بر رفع شدن مشکل زیست محیطی یک روش علمی و دقیق به صنایع معدنی کشور معرفی شد، افزود: از این به بعد با بکارگیری این روش جدید هیچ باطله‌ای در کارخانه جمع نخواهد شد، همچنین نزدیک به هفت میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شد و حدود 800 هزار یورو صرفه‌جویی ارزی صورت گرفت که از برکات هدایت و مدیریت استان بود.

رستمی با اشاره به فعالتر شدن شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی، گفت: توانستیم در حوزه ورزش با حمایت از تیم والیبال لیگ برتری استان و نیز حمایت اهالی روستاهای اطراف در حوزه بهداشت و درمان و کمیته امداد شهرستان اقداماتی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: نزدیک به 420 نفر از اهالی روستاهای اطراف تحت حمایت دندان پزشکی قرار گرفتند. در حوزه راه نیز در سال قبل دو کیلومتر از مسیر بهسازی شد که امسال نیز سه تا شش کیلومتر بازسازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت معدنی املاح ایران با اشاره به آغاز فعالیت‌های شرکت در حوزه گردشگری افزود: باتوجه به شناخت و مراجعه مردم به تالاب میقان و نیز همسایگی با تالاب امکاناتی رفاهی همچون آب‌خوری و سرویس بهداشتی،  پارکینگ، صندلی، تعدادی سرویس بهداشتی و دوچرخه ایجاد شده است.

رستمی با تاکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت‌های قانونی به ادامه همکاری شرکت معدنی املاح ایران و آمادگی لازم در توسعه گردشگری در چارچوب‌های مدنظر محیط زیست استان اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه ارتباط خوبی با دانشگاه صنعتی اراک و دانشگاه اراک و نیز دانشگاه آزاد برقرار شده، خاطرنشان کرد: مطالعات علمی و فنی در همه حوزه‌های فعالیتی در دستور کار قرار گرفته است.

رستمی اظهار کرد: فعالیت‌های شرکت به جز فعالیت ریخت‌شناسی معدن، آلودگی آب، هوا و خاک را در منطقه ایجاد نکرده که در صورت اثبات تحقیقات علمی جهت ایجاد آلودگی حتما آن را با سرمایه‌گذاری خوب رفع خواهیم کرد.