• چهارشنبه / ۱۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۹:۳۳
  • دسته‌بندی: مازندران
  • کد خبر: mazandaran-50432
  • خبرنگار : 50199

وزیر ارتباطات مطرح کرد

فاصله دوبرابری شبکه های ارتباطی و زمان پیک در مازندران

فاصله دوبرابری شبکه های ارتباطی و زمان پیک در مازندران

وزیر ارتباطات گفت: بین شبکه های ارتباطی و زمان پیک در مازندران دو برابر فاصله وجود دارد که از نظر ایجاد زیرساخت های ارتباطی این امر  هزینه بر است .

به گزارش ایسنا مازندران،محمد جواد جهرمی آذری در حاشیه نشست هم اندیشی مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات سراسر کشور در ساری اهداف خود را از سفر به مازندران  حضور در جلسه اقتصاد مقاومتی  عنوان و اظهار کرد: در این جلسه به عنوان وزیر معین از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان جویا خواهیم شد.

وی با اشاره به این که مازندران استانی است که مشخصه های ویژه ای در حوزه ارتباطات دارد  تصریح کرد: علیرغم این که جمعیتی که در  مازندران مستقر هستند از امکانات خوبی برخوردارند اما در ایام تعطیل و برخی زمان های پیک،میزان درخواست ها در شبکه استان مازندران به دو برابر حد معمول خود می رسد.

جهرمی آذری با اشاره این که بین شبکه های ارتباطی و زمان پیک در مازندران دو برابر فاصله وجود دارد افزود: از نظر ایجاد زیرساخت های ارتباطی این امر  هزینه بر است .

*وضعیت مطلوب مازندران در حوزه تلفن ثابت در روستاها

وزیر ارتباطات با بیان این که توسعه روستایی در استان مازندران در حوزه تلفن ثابت وضعیت خوبی دارد خاطرنشان کرد: در حوزه تلفن همراه طی ۹ ماهه اخیر با سرمایه گذاری هایی که انجام شد و اجرای حدود هزار و ۳۵ پروژه  اعم از کوچک و بزرگ با سرمایه گذاری بالغ بر بیش از ۳9۰ میلیارد تومان تلاش شده تا پوشش نسل ۳ و نسل ۴  تلفن همراه در نقاط کمتر برخوردار و نقاط شهری به طور کامل برقرار شود.

* پوشش تلفن های نسل ۳ و ۴ در نقاط شهری مازندران کامل است

وی با بیان این که پیشرفت های قابل قبول در این حوزه بوده و نقاط شهری به طور کامل تحت پوشش قرار داشتند گفت:  پوشش تلفن های نسل ۳ و ۴ در نقاط شهری کامل است و در نقاط روستایی نیز شهرهای شمالی استان وضعیت مطلوبی دارد و مناطق جنوبی استان نیازمند توجه هستند .

آذری جهرمی در مورد توسعه فیبر نوری نیز اضافه کرد: برای توسعه فیبر نوری در استان در ۱۰ مسیر ارتباطی سرمایه گذاری و ارتباطات پایدارتر و مناسب تر شده است، در حوزه فناوری اطلاعات نیز در کنار دانشگاه ها مرکز توانمندسازی کسب و کارهای نوین ایجاد شده است .

  *بهره برداری از مرکز اگریگیتور برای توسعه درآمدزایی دانشجویان

وزیر ارتباطات با اشاره به این که در این سفر مرکز اگریگیتور با حمایت دانشگاه آزاد مازندران به بهره‌برداری خواهد رسید که به توسعه خدمات محتوایی و درآمدزایی گروه‌های دانشجویی نیز کمک خواهد کرد.

*تشعشعات رادیویی  آنتن های مخابراتی تهران غیراستاندارد نیست

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در موردتشعشعات  رادیویی گفت: تشعشعات رادیویی آنتن های مخابراتی تهران اندازه گیری شده و نتیجه را سازمان تنظیم مقررات اعلام می کند و این اشعه ها همواره براساس استانداردهای حرارتی است .

آذری جهرمی افزود:سیستم پایش اثرات امواج بر شاخص های حرارتی نه تنها در تهران بلکه در چند شهر کشور دایر شده و تاکنون پارامترهای گرمایی ناشی از اثر تجمیعی تشعشعات خارج از حد استاندارد به ما گزارش نشده است .

وی در مورد تاثیر اینترنت بر اشیا و موضوعات کشاورزی نیز خاطرنشان کرد : باید اقداماتی را پیش  برده و گسترش دهیم، نقشه راه  ما و با وزارت جهاد کشاورزی در حوزه  استفاده از  فناوری های پیشرفته  کشاورزی مراحل نهایی را می‌گذراند .

وزیر ارتباطات با بیان این که پروژه های پایلوت که در استان اردبیل، قزوین،  فارس و خوزستان دایر شد با جدیت در حال پیگیری است تصریح کرد: کارگروه ویژه این امر را  نیز برای "آی یو تی" و  سازمان فناوری اطلاعات  راه‌اندازی کردیم که بعد از تفاهم بین دو وزارتخانه ارتباطات و کشاورزی با شتاب بیشتر این کار را پیگیری می‌کنیم.