• شنبه / ۳ بهمن ۱۳۹۴ / ۱۲:۴۵
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-20561
  • خبرنگار : 50135

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی خبرداد:

افزایش شاخص کل بازار بورس منطقه آذربایجان غربی

افزایش شاخص کل بازار بورس منطقه آذربایجان غربی

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی گفت: طی هفته گذشته بیش از154 میلیارد و 95میلیون ریال سهام در تالار بورس استان معامله شد.

" وحید جوادی " در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، با اشاره به آخرین وضعیت بورس طی هفته گذشته، اظهار کرد: در این مدت89میلیون و158 هزار سهم وحق تقدم از سهام شرکت های بورسی و فرابورسی در بورس منطقه ای آذربایجان غربی مورد معامله قرار گرفت که 64.5درصد آن مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است.

وی ادامه داد: در مقایسه با هفته گذشته 123.5 درصد حجم معاملات  و 75 درصد ارزش معاملات رشد داشته است.

وی با بیان این که در طول این هفته در تالار ارومیه 13 کارگزار از 17 ایستگاه معاملاتی، سهام وحق تقدم بیش از 210 شرکت را معامله کردند، افزود: نمایندگی شرکت کارگزاری سرمایه  و دانش بیشترین ارزش ریالی معاملات منطقه را با 35درصد به خود اختصاص داد.

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین در این هفته سهام شرکت ذوب آهن اصفهان با 14.5 درصد ارزش کل معاملات در رده نخست معاملات بورس منطقه ای قرار داشته است.

جوادی به صدور 26کد معاملاتی جدید در بورس منطقه ای آذربایجان غربی اشاره و تصریح کرد: شاخص کل بازار بورس با 3046 واحد افزایش در مقایسه با هفته قبل رقم 66 هزار و 562واحد رسید.