• جمعه / ۱۷ فروردین ۱۳۹۷ / ۰۹:۳۶
  • دسته‌بندی: آذربایجان غربی
  • کد خبر: orumiyeh-38195
  • خبرنگار : 50141

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی:

مقبره شمس، رکورددار بیشترین بازدید نوروزی خوی شد

مقبره شمس، رکورددار بیشترین بازدید نوروزی خوی شد
رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری خوی گفت :امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی حضور گردشگران نوروزی در این شهرستان بودیم .

عزیز میرزایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی اظهار کرد : با تلاش ها و اقدامات صورت گرفته توسط ستاد سفر شهرستان خوی امسال شاهد رشد ۱۵ درصدی حضور مسافران نوروزی در این شهرستان بودیم .

وی بابیان اینکه نوروز امسال تعداد ۱۵ هزار نفردر مراکز اقامتی شهرستان اسکان داده شده اند تصریح کرد: حدود ۴۰۰ هزار نفر از آثار باستانی و مراکز گردشگری خوی بازدید کردند که مقبره شمس با ۱۵۰ هزار نفر بازدیدکننده بیشترین آمار را بخود اختصاص داده است .

میرزایی بااشاره به برگزاری مراسم نوروزگاه در ایام نوروز در سطح شهرهای شهرستان خوی گفت : در این مراسم آیین های نوروزی نظیر تکم گردانی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت که استقبال بسیار خوبی از این برنامه هاشد‌.

وی راه اندازی اتوبوس گردشگری و مسابقات رالی خانوادگی را از دیگر برنامه نوروزی ستاد سفر خوی اعلام کرد و گفت : از مجموعه فرمانداری ، شهرداری و رسانه های خوی که در برگزاری هر چه باشکوه برنامه ها همکاری کردند تشکر و قدردانی می کنم .